Autor Wątek: Silnik gier przeglądarkowych  (Przeczytany 5208 razy)

Offline Zych

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2009, 12:11:34
Witam.

Poszukuję jakiegoś gotowego silnika gier przeglądarkowych działającego w .NET C#. Słyszeliście może o czymś podobnym?

Pozdrawiam serdecznie.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2009, 13:06:49
Chodzi Ci o grę chodzącą po stronie sewera czy klienta?

Offline Angru

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2009, 13:15:07
Jeśli .NET to zakładam, że chodzi o stronę serwera. Ja w sumie nie słyszałem, ale zapytam, jakie usługi taki silnik miałby udostępniać, nie licząc tych oferowanych przez ASP.NET + ADO.NET + system bazy danych?

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 22, 2009, 13:41:29
Silverlight, cóż innego? Przecież został zaprojektowany by być bezpośrednią konkurencją Flasha i wszelkich innych technologii RIA.
O silniku samym w sobie nie słyszałem, ale to nie wydaje się być poważne utrudnienie, jeśli nie tworzymy światów 3D. Developerzy gier flashowych radzą sobie bez silników.
Na Silverlight powstają już gry MMO  ;D
http://www.onrpg.com/boards/119180.html

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2009, 15:32:22
Jeśli .NET to zakładam, że chodzi o stronę serwera.
Nope - pomijając nawet wspomniany Silverlight, w C# można pisać kontrolki ActiveX.

Offline Angru

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2009, 16:33:52
Jeśli .NET to zakładam, że chodzi o stronę serwera.
Nope - pomijając nawet wspomniany Silverlight, w C# można pisać kontrolki ActiveX.
Nie możesz negować mojego założenia, bo to moje założenie ;) Nie chodzi o to co można, tylko o to co zakładam, że chodzi Zychowi.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2009, 16:48:25
A cicho, cicho! ;P

Offline Zych

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 02:57:44
Chodziło mi o gotowe rozwiązanie.
Istnieje na przykład takie "vallheru", ale to działa w oparciu o PHP a ja szukam czegoś w oparciu o .NET

http://vallheru.sourceforge.net/news.php

Offline siso

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 03:53:41
(...), w C# można pisać kontrolki ActiveX.

Chyba lepiej zrezygnować z ActiveX na korzyść AJAX-a. ActiveX jest dedykowane IE i w zasadzie poza IE nic z nim dobrze nie współpracuje (o ile współpracuje w ogóle). Nie jest więc przenośnym standardem. A IE jaki jest, każdy widzi ;) AJAX zaś to po prostu JavaScript - wszystkie przeglądarki sobie z tym radzą, z mniejszym lub większym bólem nawet uparty IE wykona taki kod (po kilku drobnych workaroundach tudzież większych hackach, ale co tam  ;) )

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 29, 2009, 10:26:07
z mniejszym lub większym bólem nawet uparty IE wykona taki kod (po kilku drobnych workaroundach tudzież większych hackach, ale co tam  ;) )
Tak? IE mi sprawiał problemy z wieloma rzeczami, ale z ajaksem akurat nie. :-)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 29, 2009, 11:39:24
IE nie radzi sobie nawet z CSS...

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 29, 2009, 11:50:54
Z CSS niestety nie, ale z większością JS sobie radzi. Czasem mi IE 6/7 rzucał syntax errory ni z gruszki, ale to w bibliotekach, nie w moim kodzie, więc robiłem tylko upgrade wersji tejże i śmigało. :) Poza tym problemów z JS nie miałem szczęścia spotkać.

Offline siso

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 12:03:53
Tak? IE mi sprawiał problemy z wieloma rzeczami, ale z ajaksem akurat nie. :-)
Czasami problemy są, gdy kolejny request pójdzie zanim poprzedni zostanie obsłużony. Czasami IE lubi się pogubić. Ostatnio miałem error dotyczący "niezgodności typów", kiedy ten cwaniak próbował dobierać się do danych, które jeszcze nie zdążyły wróćić ;) I to w sofciku firmowym, który śmiga na FF i Chrome z powodzeniem.

IE nie radzi sobie nawet z CSS...
Po prostu dla chłopaków z MS zazwyczaj standardem jest to, co sami sobie wymyślą.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 12:33:48
Może czas wyjść z ciemnogrodu i przestać powtarzać stare memy? IE8 ma pełne wsparcie CSS 2.1 i 32 właśne rozszerzenia arkuszy stylów. Mozilla ma wsparcie CSS 2.1 i ponad setkę własnych rozszerzeń. Ale rozumiem, że to oznacza, że to IE pcha własne "standardy" w odniesieniu do CSS?

Offline Liosan

• Redaktor

# Wrzesień 29, 2009, 12:54:26
A co ma ilość rozszerzeń do rzeczy? styl zaczynający się od "-ms-" albo "-moz-" trudno nazwać próbą tworzenia standardu :) Problemem w IE jest obsługa standardowych klas css - acz przyznaję, że nie wiem jak to wyglada w IE8.

Oprócz tego, mam problemy ze zmuszeniem GWT do współpracy z IE... mimo, że kompilator GWT tworzy specjalny kod pod microsoftową przeglądarkę :) (zresztą pod każdą inną też)

Liosan