Autor Wątek: Silnik 2d  (Przeczytany 11450 razy)

Offline BrutalComputer

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2009, 18:36:02
I możesz zacząc pisać grę... samodzielnie.

Na takim poziomie zaawansowania 2-ch dodatkowych nowicjuszy będzie ci tylko przeszkadzało.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Joker

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2009, 00:47:59
wine,6 miechów ?.Bez przesady.Chyba że wliczając prawie kompletną naukę allegro < a w tym nie widzę sensu.Można się co najwyżej pobawić i napisać 1 gierce.

Offline BrutalComputer

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2009, 12:36:29
Dokładnie. Założę się, że pierwsze 90 projektów updanie pierwszego dnia, a kolejne 10 w przeciągu tygodnia :-) ( przynajmniej tak wyglądała moja kariera )

wine

• Gość
# Wrzesień 02, 2009, 22:09:54
wine,6 miechów ?.Bez przesady.Chyba że wliczając prawie kompletną naukę allegro < a w tym nie widzę sensu.Można się co najwyżej pobawić i napisać 1 gierce.
Tak 6 miechów. Albo nawet więcej... ja siedzę i kodzę od 12 (ok. 1h dziennie) a i tak uważam że nie jestem dobrym koderem. A jak będę dobrym koderem to dopiero w tedy mogę uznać że mogę zacząć i skończyć jakikolwiek projekt.

Offline C'mons

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2009, 23:20:54
Ja programuje od 6 roku życia ( commodore16 a potem 64 ) a do dzisiaj mając 16 lat żadnej gry nie ukończyłem. xD Nawet głupie kółko i krzyżyk nigdy nawet nie zacząłem pisać. :| W większości to uczę się ale raczej tak na ślepo. Aczkolwiek zamierzam to zmienić.

Offline Joker

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2009, 00:35:53
Tak 6 miechów. Albo nawet więcej... ja siedzę i kodzę od 12 (ok. 1h dziennie
No to prawie się nie uczysz.Nie chodzi mi tutaj że w 6 miechów będę pro tylko że ten czas spokojnie starczy do stworzenia pierwszej gry.Oczywiście nie będzie to jakieś ultra power coś...

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Wrzesień 03, 2009, 00:43:55
No to prawie się nie uczysz.Nie chodzi mi tutaj że w 6 miechów będę pro tylko że ten czas spokojnie starczy do stworzenia pierwszej gry.Oczywiście nie będzie to jakieś ultra power coś...
A masz już kaiś dorobek, by poprzeć to co powiedziałeś własnym doświadczeniem?

@down I oto mi chodziło :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 01:01:32 wysłana przez rm-f »

Offline Joker

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2009, 00:48:19
Tak.Wyszukaj użytkownika Joker na http://www.warsztat.gd/ i sobie przejrzyj.Co prawda dawno nic nie wrzucałem.

wine

• Gość
# Wrzesień 03, 2009, 01:10:25
Huh, czemu mówisz teraz że nie jesteś zaawansowany a później (o tu:
Tak.Wyszukaj użytkownika Joker na http://www.warsztat.gd/ i sobie przejrzyj.Co prawda dawno nic nie wrzucałem.
Mówisz jakbyś miał duże doświadczenie? Czy to aby nie podejrzane? Czyżby to nie było twoje konto?

Co do mojej nauki: i co z tego? Może lepszy jest wypoczęty trochę gorszy koder niż obrastający w piórka koleś który myśli że jeżeli siedzi 20/24h nad kompem to jest pro. Tacy nigdy nie ukończą żadnego projektu grupowego. Prawda jest taka że uczy się programowania przez całe życie. Ta jedna godzina to jest średnia (przecież są dni w których nie tykam się kompa... np. przed dni sprawdzianów, tudzież jakieś plenerowe wyjazdy) ale jestem pewien że 50% czasu spędzonego przy kompie to używanie Visual'a...

// Edit: w 6 miechów masz poznać C++ (dobrze), poznać StdC++Lib :P (stopień podstawowy), nauczyć się api graf. a przy tym mieć jakiś kontakt ze światem zewnętrznym?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 01:13:03 wysłana przez wine »

Offline Joker

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2009, 15:46:15
Mówisz jakbyś miał duże doświadczenie? Czy to aby nie podejrzane? Czyżby to nie było twoje konto?
Zmieniłem nick na koncie.Kiedyś było Thieft ale już go nie używam od dawna.
Zresztą jak chcesz to daj link do jakiegoś ss to coś napisze z tego konta ::)

Co do długiego siedzenia.1h to mało.Ale każdy się uczy jak chce ja uczę się różnie mam dni gdzie przeczytam masę tutoriali a czasem nic.Aha i w 6 miechów można się nauczyć tyle by zrobić swoją PIERWSZ¡, prostą grę.

A i tak ogólnie to dłużej siedzę w tym "fachu",lecz jak zaczynałem to po miechu nauki tworzyłem gry,co prawda słabe więc nawet się nie chwaliłem ...

wine

• Gość
# Wrzesień 03, 2009, 16:13:11
Zresztą jak chcesz to daj link do jakiegoś ss to coś napisze z tego konta ::)
To zmień nick na Thieft  :)

Offline Joker

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2009, 16:20:17
Nie nie chce zmieniać na stary nick mogę najwyżej napisać w wybranym przez ciebie ss.Jeżeli da się na forum zmienić nick też to zrobię.

wine

• Gość
# Wrzesień 03, 2009, 16:21:26
Nie nie chce zmieniać na stary nick
podejrzane  ::)
mogę najwyżej napisać w wybranym przez ciebie ss.Jeżeli da się na forum zmienić nick też to zrobię.
Jako niezalogowany user?  :D

Offline Joker

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2009, 16:37:06
O ile dobrze pamiętam to niezalogowani nie mogą pisać.A ty po co się wykłócasz ?.Nie wierzysz do daj link do ss i daj mi już spokój.Napisze komentarz z konta Joker.A co ma być dziwnego że nie chce wracać do starego nicka ?.Ty jak zmienisz imię to też każesz mówić do siebie po staremu ?. ::)

wine

• Gość
# Wrzesień 03, 2009, 16:48:14
A ty po co się wykłócasz ?
A ty po co się tym przejmujesz?