Autor Wątek: Nauka C  (Przeczytany 3423 razy)

Offline politan

• Użytkownik

# Sierpień 11, 2009, 23:26:53
Witam.
Poszukuję dobrej książki do nauki C. W sumie książka może być od podstaw. C mam troszkę opanowane ale chciałbym jeszcze przeczytać jakąś książkę. To wszystko co jest w internecie opisuje zawsze troszkę inaczej. Jednak książka to książka a e-book to zawsze ciężej ;).

Pozdrawiam politan.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline BrutalComputer

• Użytkownik

# Sierpień 11, 2009, 23:38:15
Nie zgadzam się. W przypadku nauki języka programowania, nauka bez komputera jest kompletnie pozbawiona sensu.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=c+tutorial&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=

Offline politan

• Użytkownik

# Sierpień 11, 2009, 23:46:53
Tak, tylko zauważ ile jest E-Book'ów darmowych w sieci. Każdy autor wymienionego wcześniej book'a prezentuje swój punkt widzenia. Znasz podstawy i przerzucasz się np. na socket'y a tam... klops. Jakiś Pan pisze zupełnie inaczej niż jesteśmy nauczeni. Dlatego wolałbym książkę jednego autora i trzymać się jednego stylu. A tak w e-book'u rzucą wszystkiego po trochu.

Offline BrutalComputer

• Użytkownik

# Sierpień 11, 2009, 23:58:51
Co mają sockety[młotek] do języka programowania[człowiek]?
Ogólnie jest jeden sposób posługiwania się młotkiem przez człowieka, aby gwoździe wbić. Tak samo przy socketach nikt nie może uczyć inaczej niż uczy dokumentacja. Tak samo z C.

Jakiś Pan pisze zupełnie inaczej niż jesteśmy nauczeni
No tak, ten drugi może używać wcięć 8 spacji zamiast 4 i już jest to "pisanie zupełnie inaczej".

Ogólnie uważam, że wątek jest do PoL. [lub nabijania postów]

Offline Nazar

• Użytkownik

# Sierpień 11, 2009, 23:59:43
Sam niedawno szukałem i również plecono mi "Język ANSI C" K&R. Co mam zrobić - sam ją polecę - wbrew pozorom przyjemnie się ją czyta i jest to konkretna wiedza.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Sierpień 12, 2009, 08:48:47
Sam niedawno szukałem i również plecono mi "Język ANSI C" K&R. Co mam zrobić - sam ją polecę - wbrew pozorom przyjemnie się ją czyta i jest to konkretna wiedza.

Bardzo hardcorowa pozycja dla początkujących. Sam od niej zaczynałem. Do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że ta pozycja mnie nie zniechęciła do C. Ale jak ktoś to przejdzie to przejdzie potem wszystko. :)

Offline s0d

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2009, 09:59:37
Cytuj z: Nazar  Wczoraj o 21:59:43

Bardzo hardcorowa pozycja dla początkujących. Sam od niej zaczynałem. Do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że ta pozycja mnie nie zniechęciła do C. Ale jak ktoś to przejdzie to przejdzie potem wszystko. Smiley

Już nie przesadzaj że hardcore'owa no chyba że przez niektóre błędy jakie zawierała ;p osobiście C uczyłem się właśnie z "Język ANSI C" po czym przerzuciłem się na "     
Język C. Szkoła programowania." fakt znacznie dłuższa, ale autor w bardziej przystępny sposób omówił większość rzeczy.

Offline yarpen

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2009, 10:40:08
Cytuj z: Nazar  Wczoraj o 21:59:43

Bardzo hardcorowa pozycja dla początkujących. Sam od niej zaczynałem. Do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że ta pozycja mnie nie zniechęciła do C. Ale jak ktoś to przejdzie to przejdzie potem wszystko. Smiley

Już nie przesadzaj że hardcore'owa no chyba że przez niektóre błędy jakie zawierała ;p
Jakie bledy konkretnie? Czytalem dawno, wiec moge nie pamietac, ale troche ciezko uwierzyc, ze autorzy jezyka nie wiedza o czym pisza...

Offline s0d

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2009, 10:48:04
Chodzi mi o błędy typu literówki w kodzie programu (już na samym początku jakoś) przez co początkujący ma śmeiszne problemy, szczerze musiałbym zajrzeć do książki kolegi bo u niego robiłem małe poprawki...
Nie ma tam błędów merytorycznych. Pamiętam że w ANSI C dobrze były opisane wskaźniki i większość osób na studiach szybko łapała o co kaman ;) pomimo że pierwszy raz brali się za programowanie (albo drugi raz ale na ile im turbo pascal pomógł to nie wiadomo ;p)

Offline janisz

• Użytkownik
    • Janisz's blog

# Sierpień 12, 2009, 11:08:09
Ze swojej strony mogę polecić "Język C Wprowadzenie do programowania" S. G. Kochana. Bardzo przystępna forma, dobre przykłady, trochę algorytmów i bardzo przydatny dodatek zawierający opis funkcji z bibliotek standardowych. http://helion.pl/ksiazki/JCWPRO.htm

Offline politan

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2009, 11:46:59
Jakiś Pan pisze zupełnie inaczej niż jesteśmy nauczeni
No tak, ten drugi może używać wcięć 8 spacji zamiast 4 i już jest to "pisanie zupełnie inaczej".
Nie chodzi o to. Np. (nie mówię tu tylko o C) jedni piszą kod funkcji na początku, inni na końcu. Jest jeszcze kilka takich "kruczków". Jeśli uczymy się z jednego źródła jest nam zdecydowanie prościej. Ogólnie zaczął się off-top. Prosiłem o podanie tytułu książki a nie o głupie komentarze. Tak więc trzymajmy się tematu.

Offline Nazar

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2009, 14:01:36

Bardzo hardcorowa pozycja dla początkujących. Sam od niej zaczynałem. Do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że ta pozycja mnie nie zniechęciła do C. Ale jak ktoś to przejdzie to przejdzie potem wszystko. :)
Autor napisał, że coś już o C wie, także nie powinna być hardcorowa dla niego :)

Offline politan

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2009, 16:30:51
Trochę poczytałem o tej książce "ANSI C" i myślę, że to jest dobra pozycja. Początkujący bardzo nie jestem bo wracam do C po długiej przerwie dlatego chce sobie co nieco przypomnieć. Z tego co czytałem książka ma dobrze opisane wskaźniki. Czy to prawda ?

Offline siso

• Użytkownik

# Październik 10, 2009, 21:42:56
Co mają sockety[młotek] do języka programowania[człowiek]?
Mają. Kiedy chcesz poczytać tylko o rdzeniu języka, nie chcesz czytać o jego bibliotekach.

Ogólnie uważam, że wątek jest do PoL. [lub nabijania postów]
To nie nabijaj :)

Jakiś Pan pisze zupełnie inaczej niż jesteśmy nauczeni. Dlatego wolałbym książkę jednego autora i trzymać się jednego stylu.
Za to im więcej tego przeczytasz, tym lepszy obraz sobie wyrabiasz. Zwłaszcza, jeśli nie do wszystkich autorów masz zaufanie.

Tak więc trzymajmy się tematu.
Wybacz, nie mogłem zdzierżyć ;)