Autor Wątek: wspolpraca+nauka tworzenia stron www  (Przeczytany 3292 razy)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 02, 2009, 19:37:52
@rm-f
Języki są jak najbardziej sprecyzowane, w pierwszym poście. Hemik wyraźnie dał do zrozumienia, że jest zupełnie świeży w temacie.
Porównanie prostego serwisu w PHP a jądra systemu operacyjnego to, delikatnie mówiąc, nadużycie. Rzuciłeś kiepskie porównanie i daj już z tym spokój.

@hemik
każdy system w PHP, który umożliwi ci wprowadzanie, edycję i usuwanie danych do bazy poprzez formularz jest już w zasadzie CMS-em. :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline hemik

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2009, 19:49:31
malego wlasnego CMSika chce stworzyc:) kreci mnie pomysl rozbudowy stron przez samych uzytkownikow. moze stworze jakis maly portalik spolecznosciowy i zobacze z czym to sie je. zawsze nowe doswiadczenie->czegos sie naucze. zamierzam wszystko robic sam(moze jak ktos sie pojawi to w 2-3 osoby), nie zamierzam placic za zadne uslugi-najwyzej serwer i domene. w grafika, programiste i pozycjonera pobawie sie sam:) ale to odlegle plany, a ja prawie nic jeszcze nie mam;)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Wrzesień 02, 2009, 19:50:49
@rm-f
Języki są jak najbardziej sprecyzowane, w pierwszym poście. Hemik wyraźnie dał do zrozumienia, że jest zupełnie świeży w temacie.
Porównanie prostego serwisu w PHP a jądra systemu operacyjnego to, delikatnie mówiąc, nadużycie. Rzuciłeś kiepskie porównanie i daj już z tym spokój.
Hmm, jak widać odnosiłem się od __cytatu__ a nie do pierwszego postu, daj spokój.

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2009, 20:19:19
homik - na 99% projekt upadnie (portal społecznościowy? To zaawansowana "magia" ;))
Stwosz jakaś prosta stronkę na której sam będziesz dodawać treść, potem popatrz jak to robią "pro" w CMS'ach.
Dopiero jak stworzysz coś takiego - www.Gim3glogow.pl (layout i zmiana polowy Extreme-Fusion to praca jednego ucznia) możesz myśleć o takim projekcie.
Życzę jednak sukcesów :)

Edit:: Ale co ja tam wiem - w końcu nie raz porywałem się z motyka na słońce (czego oj ostatni rogalik jest dowodem ;])
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 20:20:50 wysłana przez Frondeus »

Offline hemik

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2009, 22:53:42
portal spolecznosciowy to szczyt marzen;) wyjdzie moze jakis malozaawansowany twor. zobaczy sie. nawet niech upadnie- wazne co moje i czego sie naucze:)

tak jak mowisz- zaczne od prostej stronki na ktorej bede dodawal tresc(albo uzytkownicy beda ja dodawac, wpisy beda moderowane). sam dobrze wiem jak to jest z projektami-masz super pomysl, robisz robisz i nie konczysz;) mialem takie przypadki.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 04, 2009, 22:42:55
Dobra rada: Zanim zaczniesz kodować, rozplanuj a) podstrony i b) bazę danych. Łatwiej będzie ;).

Offline hemik

• Użytkownik

# Wrzesień 04, 2009, 23:24:43
narazie zrobilem 'burze mozgow' i chyba podziele to co mi wyszlo na 2:) na portal+gre webrowserowa. pobawilem sie troszke z php i mysql i zrobilem mini-rejestracje z wysylaniem emaila potwierdzajacego. ogolnie wielka zabawa jest:D dzieki za rade ale troszke doswiadczenia juz mam;) programuje od paru lat.