Autor Wątek: Delphi czy nadal c++?  (Przeczytany 3211 razy)

Offline taki_tam

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2009, 01:07:07
ja zobaczyłem pascala to pierwsze nad czym się zacząłem zastanawiać to po co są te "beginy" i "endy"...
Jeśli już to takie uwagi prosiłbym schować(czytaj: zachować dla siebie i przemyśleć). Wg. mni uwaga warta tyle co "kanciate jest 3 razy lepsze niż mniej kanciate...." Sorry... :(

zapominajac ze bez C++ tych jezykow by nie bylo, albo powtorzylyby bledy ktore farciarsko dla nich, popelniono w C++ Smiley

Inny typ myślenia. Nie to że wytykam czy coś ja jako weteran Delphi od wielu wielu lat, Delphi nigdy nie popełniło i nie popełni tych błędów, co więcej nie dąży w strone C++(na szczęście, a przynajmniej dla mnie).

Co najważniejsze wg. mnie w tym temacie: Temat od C++ above Delphi (dowodzi sedna głupoty ludzkiej) jest już założony. Moderatorów prosiłbym o wykasowanie mniej cennych postów.

A co do tematu powiem krótko: O gustach się nie dyskutuje.

Pozdrawiam! ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Lipiec 22, 2009, 01:19:29
@taki_tam

Nie popelnilo - bo wczesniej popelnil to C++. Delphi powstalo dopiero w 1995 roku, C++ - 10 lat wczesniej. Podobnie jak Java w tym czasie, Delphi po prostu nauczylo sie na bledach jezyka na ktorym badz co badz po czesci raczej sie wzorowalo.

Offline taki_tam

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2009, 01:42:13
@taki_tam

Nie popelnilo - bo wczesniej popelnil to C++. Delphi powstalo dopiero w 1995 roku, C++ - 10 lat wczesniej. Podobnie jak Java w tym czasie, Delphi po prostu nauczylo sie na bledach jezyka na ktorym badz co badz po czesci raczej sie wzorowalo.

Spoko, rozumiem. Może masz rację, może nie - dla mnie w karierze Delphi najgorsze co można było stworzyć to TD(Turbo Delphi - strasznie długi czas ładowania, bywały zwiechy po długim kodzeniu i kupa.... :( )

Mówię tak dla tego bo znam Delphi, troszkę mniej C++ i myślę, że mam podstawy by przedstawiać wyższość swoich poglądów.

Co do tematu, chodzi mi tylko o nakierowanie autora tematu, nie tędy droga, by pytać kogoś co jest lepsze. Przykład na mnie, ja doskonale czuję się w Delphi i trudno żebym powiedział że jednak C++ jest bardziej w pytę. Stawia przede mną ogromne możliwości, nic co mi potrzebne nie jest niedostępne, co więcej nie ogranicza mnie.

Pozdrawiam! ;)

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Lipiec 22, 2009, 01:56:48
error C2065: 'or' : undeclared identifier
słowo "Pewnie" czasem zawodzi ; )

chyba, że ktoś zrobi #define or ||
jeśli dobrze się orientuje to są dużymi literami AND, OR, itp.

EDIT: sorry, małymi jednak, w gcc jest.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Lipiec 22, 2009, 10:11:52
C++ ma wiele takich zdublowanych funkcjonalności i nikomu to nie przeszkadza.
A nie było tu przypadkiem subtelnej różnicy w kwestii precedence czy short-circuiting? Coś podobnego mi się obiło onegdaj o uszy, ale nie mogę znaleźć żadnego źródła na ten temat.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Lipiec 22, 2009, 11:17:54
A nie było przypadkiem na tym forum wątku dedykowanego do bezsensownych sporów "C/C++ vs Pascal/Delphi"? ;) Było, więc temat zamykam dopóki ktoś mi nie podeśle na priv sensownego powodu do jego otwarcia.