Autor Wątek: Szukam inspiracji  (Przeczytany 3597 razy)

wine

• Gość
# Lipiec 15, 2009, 00:21:34
nie za bardzo biorę fabułę, bo jak komiks to ograniczone możliwości (wyboru np. dymku z tekstem). Bardziej pasuje to do casuala. Chociaż pomysł ciekawy, to jednak myśli mi się coś bardziej nieliniowego ;). Jeżeli możesz to rozwiń pomysł (już na PW, by inni nie podłapali... :))

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Lipiec 15, 2009, 15:16:40
Wiesz, powinienes dac ogloszenie "Odkupie gotowy pomysl". W ten sposob nie szuka sie inspiracji. "Chyba" interesuja Ciebie strategie. Tylko nie wiesz w jakim swiecie to zrobic jaka mechanika. Zagraj w 10 gier strategicznych. Wybierz ta ktorej gameplay Ci sie najbardziej podoba. I dopisz do tego 10 rzeczy ktorebys dodal lub zmienil. Nastepnie idz do wypozyczalni dvd i wypozycz 10 pozycji ktore bylbys w stanie obejrzec jednego dnia. Pierwszy film ktory z nich wybierzesz bedzie twoja gra. Wezmiesz Pluton, to gra bedzie o wietnamie, Gwiezdne wojny, to gra bedzie w kosmosie, Titanic, to zrobisz strategie o firmie produkujacej statki, American Pie, to strategie dotyczaca podrywu itd.

To co pisalem to oczywiscie jest naciagane, ale inspiracji szukaj w ulubionych filmach, ksiazkach i grach. A moze lubisz zadymy na stadionach i napiszesz strategie Hooligans(chyba cos takiego juz bylo).

wine

• Gość
# Lipiec 15, 2009, 15:22:39
Mhm, ciekawy pomysł. MAM POMYSŁ!!! Powiem tylko że strategia ;). Thx, BartMax. Wielkie thx.

Offline Kurak

• Użytkownik

# Lipiec 15, 2009, 15:28:02
Nie, nie; mówię o czymś innym. Gry w które gram wymyślone są za ciężkie pieniądze przez sztaby specjalistów (gdzie specjaliści i pieniądze to keywordy). W warunkach domowych, nie sądzę żeby znalazł się ktokolwiek, kto zechciałby za darmo zaimplementować niedopracowany, cudzy pomysł - bo, o ile pamiętam, większość chce pisać raczej własne wymarzone gry niż wymarzone gry kogoś innego. :P
No niektórzy całkiem dobrze wychodzą na realizowaniu cudzych pomysłów nawet bez opłacanych ciężkimi pieniędzmi sztabów specjalistów ;)

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Lipiec 15, 2009, 15:32:42
Mhm, ciekawy pomysł. MAM POMYSŁ!!! Powiem tylko że strategia ;). Thx, BartMax. Wielkie thx.
Hmm ale ze mnie idiota. Najpierw powinienem wyslac NDA do podpisania, a pozniej inspirowac :(
A tak na serio, to nie ma sprawy.

Offline Gothel

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2009, 23:22:52
Pomysł z przed 5 minut.

Uwspółcześniona wersja klasycznych papierowych statków (okrętów zwał jak zwał) wykorzystująca jednostki morskie, naziemne i lotnicze. Ruchy wykonywane turowo, przesuwanie po planszy itp. + technologia (tj. rozwój i dostęp do nowych jednostek). Pokombinować i można dorzucić wersję multiplayer, wykonać jako tylko do rozgrywek sieciowych lub w wersji browser tj. rozwój technologii i wyścig zbrojeń rodem z ogame + bezpośrednio sterowane przez gracza walki z użyciem stworzonych jednostek (zawsze mi tego w ogame brakowało :D ).

Jeśli chcesz jakieś więcej info, ewentualną pomoc natury designu jestem otwarty ;) 

Offline htmlowiecii

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2009, 12:58:56
Porwanie Europy
jakkolwiek to zinterpretujesz ( ja znalazłem 3 sposoby interpretacji )