Autor Wątek: Omni 3d lub coś podobnego do przygodówek  (Przeczytany 1180 razy)

Offline cryo

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2009, 15:30:52
Witajcie, poszukuję silnika graficznego pod grę przygodową , coś jak omni 3d (atlantis, atlantis 2 ,3 , aztec, wersal)
Silnik pokazuje grafikę 2D jakby w panoramie z kamerą pośrodku, czyli takie FPP 2d :) jak nie wiecie o co chodzi poszukajcie gameplaya z jakiejś gry wymienionej powyżej.

Proszę o zabranie głosu w dyskusji . Interesują mnie silniki płatne ale i darmowe , jeśli nie znacie takich proszę o wycenę tzn. ile może kosztować zlecenie napisania takowego. Moje wymagania spełnia silnik zastosowany w grach wymienionych wyżej tylko z możliwością wyświetlania wyższej rozdzielczości.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Nephrite

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2009, 17:19:51
Wintermute

Offline cryo

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2009, 20:01:13
Wintermute
Oj  napewno ? Chyba w wintermute można robić tylko TTP

Offline Nephrite

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2009, 23:07:24
Jesli chodzi ci o TPP (Third person perspective?) to kto zabroni ci nie uzywac postaci w grze? Wintermute pozwala na wyswietlenie grafiki, podanie miejsc, w ktore nalezy kliknac, uzyc itp itd. Ma wbudowany jezyk skryptowy (o ile dobrze pamietam oparty na java scripcie).
Mozna uzywac Obiektow 3d na tlach 2d. Jakby sie wysilic to mozna stworzyc w nim nawet inny rodzaj gry niz przygodowa :)

Offline cryo

• Użytkownik

# Lipiec 09, 2009, 11:15:44
Owszem można zrobić takie coś ale nie o to mi chodziło, tzn. w grach które podałem ruch myszką odzwierciedlał jakby ruch głową ;) (kurcze poszukajcie gameplaya) w rozwiązaniu jakie ty proponujesz aby obrócić się do tyłu trzeba by było kliknąć np. w dolną krawędź statycznego obrazu zaś w engine OMNI3d i tym podobnych  robisz obrót ruszając myszką na lewo lub prawo, patrzysz do góry ruszając myszką do góry - genialne rozwiązanie bo masz wrażenie że ty się poruszasz i uczestniczysz w rozgrywce a nie jakaś postać z gry komputerowej.

Znalazłem inną nazwę tego silnika "CINview" , jest podobno bliźniaczy do OMNI 3d
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 11:31:07 wysłana przez cryo »