Autor Wątek: Gra 2D Kosmiczny Zniwiarz  (Przeczytany 1880 razy)

Offline Dante190884

• Użytkownik
    • Lifecode

# Czerwiec 23, 2009, 07:15:50
To prosta strzelanka kosmiczna z dość dynamiczną akcją (szybkość gry). Oprawa graficzna wykonana w PaintNET. Kod napisany w srodowisku vc++, directx sdk (kozystalem z roznych tutoriali ;)) Acha, mam nadzieję, że nie będzie nietypowych problemów z odpaleniem gry pod viste.
http://rapidshare.com/files/247598010/Kosmiczny_Zniwiarz.rar.html

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Czerwiec 23, 2009, 09:49:16
A gdzie screen? Dla przyzwoitości jak dajesz coś do ściągnięcia, dla przyzwoitości powinien takowy być.

Offline rzuf

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2009, 09:58:08

Ach, konsola i jej perwersje. Gdyby nie komentarz pod tym graffiti, czułbym się skonfundowany. :)

Jak jeszcze raz zobaczę, że ktoś wrzuca swoją grę opakowaną w instalator, nie omieszkam rzucić wudu na jego system kanalizacyjny.

Poziom komplikacji tła sprawia, że nie widać pocisków wrogów. Ci zaś zdaje się nie zmieniają się ani trochę w ramach progressu w grze, noes? Ale w istocie jest dynamicznie!

Offline Dante190884

• Użytkownik
    • Lifecode

# Czerwiec 23, 2009, 10:44:21
któryś raz mi ktoś pisze, że nie nadąża ze zestrzelaniem enemy, to dziwne, gdyż ja rano po kawie radzę sobie wyśmienicie?

Offline rzuf

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2009, 11:16:18
Wiesz, istnieje subtelna różnica w odbiorze gry przez twórcę i gracza. :)

Na WSoC w poprzednim roku stworzyliśmy z freakppem PAJonKa, który dla nas był względnie prosty, a nie słyszałem o nikim poza nami samymi kto dotarłby do bossa. :)

Offline menajev

• Użytkownik
    • Karate Inowrocław

# Czerwiec 23, 2009, 12:06:35
Żniwiarz jest Ponury, nie Kosmiczny. ;)

Za instalkę powinieneś dostać lanie.
Dźwięki fajne.
Jeśli trzyma się spację przy przechodzeniu do następnego poziomu (one się czymś różnią) to jeden przeciwnik (po lewej na środku) wybucha już na starcie.

Dla przyzwoitości jak dajesz coś do ściągnięcia, dla przyzwoitości powinien takowy być.
To zdanie miało tak brzmieć? :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Czerwiec 23, 2009, 12:36:10
To zdanie miało tak brzmieć?
Tak to jest, jak się edytuje zdania podrzędne i nie czyta finalnej wersji. ;) Tak, czy inaczej, wiadomo o co chodzi: ma być SCREEN! :)

EDIT:
Za instalkę powinieneś dostać lanie.
Co wy tak czepiacie się tych instalek? Każda gra na rynku ma instalkę, więc czemu nie ta? :)

Offline menajev

• Użytkownik
    • Karate Inowrocław

# Czerwiec 23, 2009, 12:43:11
Co wy tak czepiacie się tych instalek? Każda gra na rynku ma instalkę, więc czemu nie ta? :)
Bo gry z rynku nie istaluje się z myślą 'zobaczę co to i wypieprzę po 5 minutach'. Del działa jednak trochę szybciej (i syfu nie zostawia) niż uinstalka.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Czerwiec 23, 2009, 12:59:24
Bo gry z rynku nie istaluje się z myślą 'zobaczę co to i wypieprzę po 5 minutach'. Del działa jednak trochę szybciej (i syfu nie zostawia) niż uinstalka.
Po 5 minutach może nie, ale wszystkie casuale instalują się i działają przez godzinę, więc daleko od tego to nie jest. ;)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Czerwiec 23, 2009, 20:22:48
Instalator instalatorem, ale ta "minigierke wstepna" mogles sobie darowac ;)

Co do samej gry - w miare ok.

Uwagi:

- oczojebna czcionka i grafika ogolem, aczkolwiek moze miec swoj "styl"
- po game over "nic", trzeba wylaczyc gre ;]
- brak tytulu okna
- czemu nie prawdziwy fullscreen/okno ?
- brak ustawien ww.
- mila muzyczka na poczatku

Za duzo tego nie ma :)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 20:30:38 wysłana przez vashpan »

Offline Dante190884

• Użytkownik
    • Lifecode

# Czerwiec 23, 2009, 20:55:23
Tak, można by wymieniać czego brakuje. Gra sama się restartuje po GameOver po 10sek. Muzyczka (wstyd przyznać) jest z fallouta3 - sam nie tworze muzy.na fullscreenie po testach pobierała 3razy więcej ramu (i tak dużo pobiera u mnie). To prawda, dużo do poprawy, ale mam okazje by zrobić KZ 2.