Autor Wątek: Które książki lepsze?  (Przeczytany 4491 razy)

Offline Nazar

• Użytkownik

# Czerwiec 14, 2009, 19:42:41
Ze względu na ograniczenia objętościowe i wagowe, nie mogę mieć wszystkich ze spisu "Z czego się uczyć". Proszę Was, abyście mi doradzili, na które się zdecydować. Które lepiej, szerzej i dokładniej opisują dany język:

1. Do C++: "Symfonia" + "Pasja", oba tomy "Thinking", czy "Podstawy języka C++"?
2. Do Javy: "Core Java" (oba tomy), czy "Thinking"?
3. Do C: "Język ANSI C", czy "Szkoła programowania C"?
4. "DirectX. Rendering w czasie rzeczywistym", czy "Programowanie gier w DirectX"?
5. Przy okazji zapytam: czy opłaca mi się kupować "C# 2008 i platforma .NET 3.5" Troelsen'a, skoro na dniach będzie 4.0? => Czy to dobra książka do C#?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2009, 02:38:01 wysłana przez Nazar »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Czerwiec 14, 2009, 22:08:34
Moim zdaniem każdy wybór będzie dobry pod warunkiem, że olejesz wodolejskie książki Bruce'a Eckela (Thinking...).

Offline misioslaw

• Użytkownik
    • www.asmforce.eu

# Czerwiec 14, 2009, 22:19:33
Przy okazji zapytam: czy opłaca mi się kupować "C# 2008 i platforma .NET 3.5" Troelsen'a, skoro na dniach będzie 4.0?
Może od razu poczekaj na 4.5 albo 5.0, w ten sposób będziesz czekać w nieskończoność :)

bs.mechanik

• Gość
# Czerwiec 14, 2009, 22:20:25
No wlaśnie drugi tom Thinking wcale nie był 'wodolejski'. W niektórych rozdziałach bylo więcej kodu niż samego tekstu :D, co wcale nie znaczy, że książka jest dobra.
Język ANSI C też odradzam, bo jak na początek, jest zbyt skomplikowana (przynajmniej dla mnie byla).
Symfonia jest zbyt mocno przegadana, zaś co do reszty to nie wiem - nie miałem z nimi styczności.
Ze swojej strony, mogę polecić "C++ Programowanie zorientowane obiektowo" (nakład juz chyba raczej wyczerpany), kilka słów o niej napisałem tu

Offline Nazar

• Użytkownik

# Czerwiec 14, 2009, 22:35:30
Przy okazji zapytam: czy opłaca mi się kupować "C# 2008 i platforma .NET 3.5" Troelsen'a, skoro na dniach będzie 4.0?
Może od razu poczekaj na 4.5 albo 5.0, w ten sposób będziesz czekać w nieskończoność :)
W sumie masz rację :) Czy to dobry wybór do C#?

Język ANSI C też odradzam, bo jak na początek, jest zbyt skomplikowana (przynajmniej dla mnie byla).
Zbyt skomplikowana początek przygody z C, czy ogólnie programowania? Dodam, że swojego czasu bardzo dużo w Pascalu i Delphi kodziłem, więc podstawy programowania znam :) Trochę o C miałem w liceum, ale chciałbym go lepiej poznać.

Czemu ta książka jest ok. 3 razy cieńsza od "Symfonii" i "Pasji" i ok. 2 razy od obu tomów "Thinking"? Jest zwięźle napisana, czy brak w niej jakichś informacji?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2009, 22:44:35 wysłana przez Nazar »

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Czerwiec 14, 2009, 22:45:34
Zbyt skomplikowana początek przygody z C, czy ogólnie programowania?
Mówią na nią "biała biblia", sam sobie odpowiedz. :)

Offline Nazar

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2009, 00:11:23
Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałem się z tym określeniem ("biała biblia"). Google wyrzuciło mi w pierwszym linku jakiś dokument o tym tytule. Po przejrzeniu wyrywkowo kilku stron (akurat trafiłem na zagadnienia medyczne) mogę określić go jako marne i prymitywne wypociny jakiegoś nieuka, kompletne bzdury. Czy tak mam odebrać Twoje porównanie? :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 00:39:05 wysłana przez Nazar »

Offline yarpen

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2009, 00:21:21
Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałem się z tym określeniem. google wyrzuciło mi w pierwszym linku jakiś dokument o tym tytule. Po przejrzeniu wyrywkowo kilku stron (akurat trafiłem na zagadnienia medyczne) mogę określić go jako marne i prymitywne wypociny jakiegoś nieuka, kompletne bzdury. Czy tak mam odebrać Twoje porównanie? :)
Mam szczera nadzieje, ze nie piszesz o "Jezyk Ansi C". Ten nieuk (a wlasciwie para nieukow) to tworcy jezyka :)

Offline Nazar

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2009, 00:38:33
Nie, piszę o "białej biblii" z pierwszego odnośnika z Google :) Poprawiłem poprzednią wypowiedź, żeby nie budziła kontrowersji :D

Co do "Języka ANSI C" - doskonale zdaję sobie sprawę, że to pozycja klasyczna dla C, dlatego o nią zapytałem w porównaniu do "Szkoły programowania C".

Pytanie o książki do C++ już nieaktualne - wybrałem książki Grębosza, a "Thinking" przeczytam w drugiej kolejności w wersji oryginalnej, przy okazji powtórzę angielski ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 00:41:59 wysłana przez Nazar »

Offline Liosan

• Redaktor

# Czerwiec 15, 2009, 00:45:37
Stąd? pierwsza rzecz, która się pojawia po wpisaniu "biała biblia" do google'a... Lepiej żeby nie stamtąd :D, bo na oko ta publikacja jest zakazana w RP :D ("...posiadamy waleczną wiarę aby potwierdzić triumf woli Białego Człowieka, tak jak heroicznie zademonstrowane przez jednego z najlepszych Białych przywódców...")... że już nie wspomnę, że to by kiepsko świadczyło o Twojej umiejętności korzystania z google.com :D

Zresztą, z wypowiedzi Kosa wnioskuję, że to o "Język Ansi C" mówią "biała biblia"... tylko nie wiem kto mówi, bo na pewno nie google...

Liosan

Offline Nazar

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2009, 01:01:25
że już nie wspomnę, że to by kiepsko świadczyło o Twojej umiejętności korzystania z google.com :D

Możliwe - szukałem po polsku i po angielsku w Google'ach i Wikipedii i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, poza znalezieniem setek stron o fakcie nazywania "ANSI C" "białą biblią". Za to Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na proste pytania. Do tego siejesz ferment i offtop.
Zresztą, z wypowiedzi Kosa wnioskuję, że to o "Język Ansi C" mówią "biała biblia"... tylko nie wiem kto mówi, bo na pewno nie google...
Odkryłeś Amerykę. Jeżeli nie masz nic sensownego do dodania - proszę, żebyś się nie udzielał, najwyraźniej moje pytanie nie było do Ciebie skierowane.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 01:04:14 wysłana przez Nazar »

bs.mechanik

• Gość
# Czerwiec 15, 2009, 01:04:32
Czemu ta książka jest ok. 3 razy cieńsza od "Symfonii" i "Pasji" (...) brak w niej jakichś informacji?

Symfonia i Pasja to najbardziej przegadane książki o C++ z jakimi się spotkałem. Mozesz tam poczytac sobie o robieniu zdjec, gwiazdolotach czy innym puszczaniu rac i znakow dymnych. Jesli nasz juz jakis inny jezyk, to serio nie polecam :)

Offline Liosan

• Redaktor

# Czerwiec 15, 2009, 01:05:50
Łolaboga ;) Kapkę dystansu. Tak na zachętę: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_ANSI_C (EDIT: na angielskiej wersji jest faktycznie "white bible"... czego to się człek nie nauczy ;))

Z innej beczki: nie myślałeś, czy nie wyjdzie prościej wydrukować Megatutorial Xiona? Moim zdaniem Gręboszowi jakością (nauczania C++, a nie dykteryjek ;)) w żadnym razie nie ustępuje...

ONE MORE EDIT: jak bs.mechanik, polecam "C++: programowanie zorientowane obiektowo". Nauczyło mnie całego języka że ho ;)

Liosan
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 01:09:55 wysłana przez Liosan »

bs.mechanik

• Gość
# Czerwiec 15, 2009, 01:09:53
Liosan:

Podobno u Xiona jest jeszcze void main, choc glowy nie dam :D

Offline Nazar

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2009, 01:18:25
Łolaboga ;) Kapkę dystansu.
Przepraszam, sądziłem, że "flejm" się zaczyna ;)

Tak na zachętę: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_ANSI_C
Czytałem ten artykuł, ale tu pada określenie "Stary/Nowy Testament". Mnie zainteresował termin "biała biblia", bo nigdy o nim nie słyszałem (może mało słyszałem :D).

Z innej beczki: nie myślałeś, czy nie wyjdzie prościej wydrukować Megatutorial Xiona? Moim zdaniem Gręboszowi jakością (nauczania C++, a nie dykteryjek ;)) w żadnym razie nie ustępuje...
W trakcie drukowania Megatutoriala skończył mi się toner, a nowy to wydatek sięgający niemal ceny drukarki :D W drugiej drukarce skończył się atrament (na tutoriale do DXa).

Liosan:

Podobno u Xiona jest jeszcze void main, choc glowy nie dam :D
Visual też sobie nic z tego nie robi ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 02:01:15 wysłana przez Nazar »