Autor Wątek: [C++][Allegro] Inny format plików graficznych  (Przeczytany 6885 razy)

Offline Pawlox

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 10:48:20
Ok, dzięki wielkie. Zaraz sprawdzę, tylko jeszcze zainstaluję bibliotekę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 11:10:00 wysłana przez Pawlox »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline C'mons

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 11:09:09
Nie wiem. Ale zalecam używanie tego i w ogóle programowania na visual studio tak jak już inni ci polecali.

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Czerwiec 12, 2009, 13:14:00
C'mons chyba trochę źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, żeby przekonwertować .jpg na .bmp wewnątrz programu, czyli nie zapisywać już tego .bmp do pliku, tylko od razu do bitmapy. Spróbuję dziś napisać tą funkcję twojego pomysłu, a jak nie wyjdzie to chyba się przerzucę na to .pcx lub .tga, tak jak sugerował kolega Lukaz.

Edit:
Lukaz - przed chwilą też przeprowadziłem test:
Obraz 1024x4096:
.bmp : 16 MB
.tga  : 1,04 MB
.pcx  : 1,22 MB
.jpg   : 219 kB (4x mniej niż .tga!)
Phi... wielkie odkrycie... tga bez kompresji RLE by zajmował tyle co BMP :D (i tak jak spakujesz sobie czymś to zarówno BMP, jak i TGA się bardzo dobrze kompresują...), jpg  zależy od ilości procent jakości, a poza tym to kompresja stratnojakościowa, więc nie polecam do gier! W sumie jakby powybrzydzać to by można wtrynić PNG, bo to kompresja bez straty jakości. W grach chyba najlepiej TGA lub BMP używać...

Offline Pawlox

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 13:18:14
Przez .bmp najprostsza gra zajmuje kilkadziesiąt MB  :P

Offline Oti

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 13:20:51
?! Jakim cudem? Co to niby za gra? Ja mam strzelankę z praktycznie kompletną grafą w *.bmp i *.rar zajmuje mniej niż 1MB. :)

Offline Control

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 13:38:12
?! Jakim cudem? Co to niby za gra? Ja mam strzelankę z praktycznie kompletną grafą w *.bmp i *.rar zajmuje mniej niż 1MB. :)

No jak sie zrobi np. przy poziomach inne tła, o dość dużej rozdzielczości to może mieć te kilkanaście MB, ale kilkadziesiąt to chyba przesada - no i najwidoczniej mocno uszczuplona ta grafika u ciebie ;p

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Czerwiec 12, 2009, 13:43:00

Offline Oti

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 13:53:40

No jak sie zrobi np. przy poziomach inne tła, o dość dużej rozdzielczości to może mieć te kilkanaście MB, ale kilkadziesiąt to chyba przesada - no i najwidoczniej mocno uszczuplona ta grafika u ciebie ;p
No graficzna optymalizacja też musi byc, u mnie jakotaka jest, u niego też powinna. ;)

Offline Pawlox

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 14:22:41
Kilkadziesiąt = 27MB. Właśnie samo tło w .bmp to 16MB , potem jeszcze dźwięk (.wav 44100) - 8MB. Po spakowaniu to jakieś 7,5MB. A żeby nie być gołosłownym - www.hardcoretg.ugu.pl - moja pierwsza produkcja (pomysł od tak sobie, dla jaj ;))

Offline Liosan

• Redaktor

# Czerwiec 12, 2009, 14:28:08
<khykhy>...PNG,OGG...<khykhy>

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Czerwiec 12, 2009, 15:14:22
<khykhy>...PNG,OGG...<khykhy>
<error>Nie domknąłeś klamer</error>

A co do tematu, udefined reference może być tylko jeśli jest coś nie tak z linkowaniem, może nie mógł znaleźć biblioteki, albo jakąś złą dałeś?

Offline Pawlox

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 15:22:46
Biblioteka jest dobra, gdyby była zła dostałbym komunikat "Can not found library..."

Lukaz

• Gość
# Czerwiec 12, 2009, 15:28:57
Gra 30 mb raczej na komputerze nie przeszkadza, chodzi tutaj bardziej o umieszczanie na serwerze i sciaganie. No więc jeśli spakujesz wszystkie bitmapy to ich romiar sie bardzo zmniejszy.
Umnie z 30,2 mb po spakowaniu winrarem zmniejszyło sie do 5 856 kB  :)

Offline duke-

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 15:55:19
hahaha, Pawlox, ta gra wymiata :D:D:D

Offline Oti

• Użytkownik

# Czerwiec 12, 2009, 16:32:51
Haha, rzeczywiście kozacka gra. :D "O to skurwysynu, urwiesz mi od internetu". :D Intro też zamiataśne, tylko gameplay troche nudny.. ale wiadomo, to gra dla zwały, bardzo fajnie wyszła. :)