Autor Wątek: Zestaw bibliotek dla programistów gier (java)  (Przeczytany 705 razy)

Offline chudzielec

• Użytkownik

# Czerwiec 05, 2009, 22:03:30
W ramach moich kolejnych eksperymentów powstał projekt - zestaw bibliotek skierowanych dla programistów gier.

Jest on jeszcze bardzo młody, ale sprawia mi bardzo dużo radochy ;-) Wyzwaniem nie jest tylko kodowanie kolejnych linii w moich bibliotekach, ale także utrzymanie systemu budowania w nieskazitelnym stanie, automatyzacja czego tylko się da.

Mogę się pochwalić postawieniem wiki na DokuWiki, repozytorium na Gicie, systemem paczkowania jarów na Mavenie, publikowaniem ich przez Nexusa, zestawem skryptów w Rubym, bugtrackerem na Mantisie, grupą dyskusyjną na Google Groups oraz blogiem na Blogspocie.

Jeśli chodzi o esencję całego projektu czyli biblioteki:

cr-pulpcore-desktop
Desktopowa implementacja wspaniałej i coraz to popularniejszej biblioteki gier PulpCore. Link do demek PC: http://www.interactivepulp.com/pulpcore/

cr-light2d
Symulacja oświetlenia w przestrzeni dwuwymiarowej. Może być używana do określenia zasięgu widzenia obiektów znajdujących się na scenie. Przykładem niech będzie gra Commandos czy Metal Gear Solid.

cr-network-stream
Streamowa implementacja interfejsu cr-network - proste i jednolite połączenie między dwoma hostami.

To są biblioteki, które zostały opublikowane jako działające, ale jeszcze niestabilne. W tej chwili szykuję dodatkowo cr-chat - rozmowy sieciowe i planuję cr-network-bluetooth - implementację cr-network dla urządzeń BT oraz kilka innych, które wymagają jeszcze dopracowania.

Wszystkie biblioteki udostępniam społeczności na licencji BSD. Jestem otwarty na wszelkie sugestie, propozycje, a jeszcze bardziej otwarty na współpracę. Wierzę, że sposób w jaki ten zestaw jest rozdrobiony bardzo ułatwi ochotnikom dodanie czegoś od siebie. Myślę też nad otworzeniem giełdy pomysłów dla tego konkretnego projektu.

Zapraszam na stronę główną wiki (j. ang), na której znajdują się odnośniki do wszelkich treści.
http://wiki.graniec.pl/

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych