Autor Wątek: Idea gry strategiczno-ekonomicznej  (Przeczytany 4608 razy)

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Czerwiec 20, 2006, 22:58:42
ok, przekonaliście mnie, jak będe miał wolny czas to objaśnie wszystko w miare dokładnie ;-]
ale niewiem czy będe miał czas ;D

ale żadnego budynku 'siekierniczego' nie będzie, będzie taka mała 'fabryczka' do której będzie wysyłać się rude żelaza, a tam z niej będzie się robić broń i sprzęd tego typu, oczywiście regulowane, np. fabryka ma 100pkt produkcyjnych na godzine, w opcjach będzie do wyboru produkcja broni (miecze jednoręczne, dwuręczne, groty do strzał (to się wyśle dalej), ostrza na włócznie(to też dalej) itp. ) no i sprzęt typu młotek, siekiera, kosa itp. Wszystko będzie miało punkty produkcyjne i tak będzie można wyprodukować 10mieczy jednoręcznych ale 7dwuręcznych, tak dla przykładu) A da  nam to nastawienie gospodarki na przemysł lub wojne, wiadomo, przemysł wojenny będzie niszczyć gospodarke, bo wkońcu młotki się psują ;-)

ale dobrze.. napisze to jak będe miał kiedy, przygotujcie się na kilku stronny materiał, postaram się odkupić grzechy ;-)

aha... z góry przepraszam za mój chaotyczny styl pisma, zawsze taki był ;->
postaram się to poprawić, póki co pożegnam się z wami bo jak narazie zapowiada się na ostatni post wysłany z tego kraju. ;-)

Pozdrawiam.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline d0ubl3_j

• Użytkownik

# Czerwiec 21, 2006, 11:18:23
Cytat: nilphilus
młotek, siekiera, kosa
hajdu hajdu ;>

proponuje na poczatek zaczac budowac to w formie mini, latwiej bedzie ci sprawdzic czy twoje koncepcje maja rece i nogi, szkoda czasu na cos wielkiego jezeli okaze sie, ze cos tutaj ne gra (drwal ne ma rak etc ;p).
no i proponuje ne skupiac sie na grafice (bo z tego co widze najwiecej osob ma z tym problem i przez grafike duzo gier ne powstaje), lepiej opkodzic to na 'sucho' z generowaniem danych, a jak juz gra bedzie ladnie chodzic to nalozyc na to lakier ;>

ale to tylko moje imo, czlowieka doswiadczonego przez losy produkcyjne ;p

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Czerwiec 21, 2006, 23:14:35
wiem, wiem... rozumiem o co chodzi, narazie ladnie  opisze pomysl, jak mnie prosili, jak znajde na to czas, a troche go bedzie wymagac.

Grafika sie przejme jak juz zrobie wiekszosc, a poki co bedzie to poprostu kwadrat z napisem ;D
potem sie grafika podejrzewam znajdzie bez problemu.

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Czerwiec 22, 2006, 11:40:49
potem sie grafika podejrzewam znajdzie bez problemu.
Żebyś się nie zdziwił :) Prawda jest taka, że znalezienie dobrych grafików, którzy dodatkowo będą coś robić jest prawdziwą zmorą amatorskich projektów. Sam coś o tym wiem. W Kemi-Ambaron bywało w przeszłości tak, że znalazłem nawet zawodowców, ale ze względu na brak czasu nie zrobili ani jednego modelu!

Offline Derymon

• Użytkownik

# Listopad 03, 2006, 18:45:19
Jestem w 100 % za tym pomysłem i moge współpracować w jego realizacji, gdyż pograłbym sobie w cos takiego.
Co do ekspowania jednostek w takim typie gry to byłaby chyba nowość.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2006, 23:48:15 wysłana przez Derymon »