Autor Wątek: coś ala S.T.A.L.K.E.R (potrzebna osoba do wykonania map)  (Przeczytany 3257 razy)

Offline stalker

• Użytkownik

# Maj 21, 2009, 21:06:24
Witam wszystkich forumowiczów. Od pewnego czasu przymierzam się do napisania gry zbliżonej do bardzo popularnego S.T.A.L.K.E.R' a. Oczywiście wiem jak bardzo rozbudowana jest to gra i zdaję sobie sprawę że nie jestem wstanie czegoś tak dobrego przy obecnych środkach i wiedzą którą dysponuję osiągnąć ale chodzi mi o podobieństwo szczególnie klimatu gry jak i miejsca w którym cała rozgrywka przebiegnie. Oczywiście nie zamierzam tworzyć żadnego plagiatu scenariusz będzie zupełnie inny. Grę oprę na silniku ,,irrlicht" ponieważ jest on przyjemny i prosty w obsłudze, a to co oferuje wydaje mi się wystarczy. Poszukuję osoby chętnej do wykonania map otoczenia(Prypeć, Elektrownia, Czerwony las) w formacie bsp. (skompilowanego kompilatorami do queka3). Kontakt gg. 4392034 pisać nawet na niewidocznym. W chwili obecnej nie jestem w stanie zaoferować wynagrodzenia.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Maj 21, 2009, 21:11:11
Jest taki dział rekrutacja...
Sam pracujesz czy masz team?
Bo jak sam to to jest lot z motyka na słonce ;)
Sczegolnie ze S.T.A.L.K.E.R'a robilo kilkadziesziat(jak nie kilkaset) osob....

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 21, 2009, 22:41:47
w formacie bsp
W tym formacie wątpię, żeby komukolwiek chciało się w dzisiejszych czasach robić. :)

Offline misioslaw

• Użytkownik
    • www.asmforce.eu

# Maj 22, 2009, 04:36:27
w formacie bsp
W tym formacie wątpię, żeby komukolwiek chciało się w dzisiejszych czasach robić. :)
W przeszłości też nikomu się nie chciało, robili jak musieli, albo jak im za to płacili :D

Offline stalker

• Użytkownik

# Maj 22, 2009, 06:45:42
Mapy ewentualnie mogą być w formacie .x tylko nieskompresowanym.

Offline stalker

• Użytkownik

# Maj 23, 2009, 19:28:33
Gra o roboczym tytule ,,Prawda Czarnobyla" akcja toczy się 20 lat po
wybuchu, amerykański wywiad dowiaduje się że tajne elektrowni służby Rosyjskie
prowadzą od lat nielegalne badania dotyczące radioaktywności(ogólnie
promieniowania) w Czarnobylu. Krążą też pogłoski że badania te prowadzone
są na ludziach, dlatego wojsko amerykańskie postanawia wysłać tam odział
specjalnie wyszkolonych komandosów którzy mają zbadać tę sprawę i w
razie potrzeby podjąć niezbędne działania. Komandosi po dotarciu na miejsce
z czasem uświadamiają sobie jak poważna jest sytuacja. Okazuje się że
na terenie Prypecia i elektrowni przeprowadzane są testy wytrzymałości
ludzkiej na promieniowanie, testowane są tam też rożne leki które mają ją
zwiększać. Z miarę upływu czasu stopniowo w niewyjaśnionych
okolicznościach zaczynają giną kolejni amerykańscy żołnierze. W końcu zostaje tylko
nasz bohater postanawia odkryć co się stało z jego towarzyszami i
przeszkodzić Rosjanom w kontynuowaniu eksperymentów. Odkrywa on między czasie iż
eksperymenty prowadzone są tu już od czasów 2 wojny światowej.Niechcąco
odnajduje miejsce w którym promieniowanie spowodowało załamanie w
czasoprzestrzeni przez co może on przechodzić między 2-a czasami teraźniejszym i
tym kiedy elektrownia w pełni funkcjonowała. Dzięki temu gracz sam
doświadczy i zobaczy wybuch w elektrowni i dowie się czemu do niego doszło.
Bedze również mógł uniemożliwić kontynuowanie eksperymentów jak i dowie
się co stało się jego towarzyszą...

Offline Cytadela

• Użytkownik
    • KacperDEV

# Maj 23, 2009, 21:18:56
Kompletnie nie rozumem autora tematu. Dales wątek w dział pomysly i mówisz, ze potrzebujesz ludzi do wykonania map a nastepnie piszesz jakies historyjki ; D. Mam wrażenie (mam nadzieje ze nie prawidzwe) autor zafascynowany Stalkerem planuje pisac gre ;x - dlugo takie cus moze nie potrwac.

Offline stalker

• Użytkownik

# Maj 24, 2009, 14:28:15
Ok, rzeczywiście głupio wyszło, już prostuję potrzebuję ludzi ktuży wykonają wyżej wymienione lokacje do mojej gry a historyjkę wrzuciłem po to by nakreślić jej fabułę i dać ludziom możliwość zdecydowania czy warto pomóc.

Offline krecik88

• Użytkownik

# Maj 24, 2009, 14:31:49
a cos konkretnie juz "stworzonego" posiadasz? czy narazie same przymiarki ida? :P

Offline stalker

• Użytkownik

# Maj 24, 2009, 14:40:13
Na razie wszystko jest jeszcze rozgrzebane dlatego zamieszczone zostało to w dziale pomysły. Aczkolwiek zacząłem już trochę kodzić. Chcę też usłyszeć co myślicie o tym projekcie.

Offline misioslaw

• Użytkownik
    • www.asmforce.eu

# Maj 24, 2009, 15:36:37
Kompletnie nie rozumem autora tematu. Dales wątek w dział pomysly i mówisz, ze potrzebujesz ludzi do wykonania map a nastepnie piszesz jakies historyjki ; D. Mam wrażenie (mam nadzieje ze nie prawidzwe) autor zafascynowany Stalkerem planuje pisac gre ;x - dlugo takie cus moze nie potrwac.
Jasne, lepiej coś Hitmanowatego napisać, co nie? :D

Offline Cytadela

• Użytkownik
    • KacperDEV

# Maj 24, 2009, 16:03:14
A jaak ;D. Zawsze lubilem łysych panów z giwerami ;p

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Maj 24, 2009, 16:19:28
@Stalker - werbowanie ludzi nie do końca tak działa.

Offline progX

• Użytkownik

# Maj 27, 2009, 20:02:17
Moim zdaniem aby zarządzać teamem devloperskim trzeba mieć doświadczenie w tej branży.Na pewno nie jest to proste zadanie.

Offline Lipek Samo Zło

• Użytkownik

# Maj 29, 2009, 12:33:08
Zgadzam się z powyższym kolegą - potrzeba Ci tzw. skilla w tej branży. Zatrudnij się najpierw do jakiegoś projektu który już funkcjonuje (zobacz czy jest jakiś podobny do Twojej koncepcji) popracuj tam trochę dłużej, obeznasz z game-devem i zobaczysz jak co działa. Dopiero po tym próbuj realizować swoją koncepcję.
Ewentualnie możesz zacząć od modowania jakiejś już istniejącej gry. Może mod single w stylu Stalkera do HL2 ? To znacznie przybliży Cię do Twojej gry.
Btw. do zrobienia gry potrzebni Ci będą nie tylko ludzie od robienia lokacji ;) myślałeś o scenarzystach ? dźwiękowcach ? grafikach konceptów ? grafikach 3d ? do stworzenia gry potrzebny jest cały sztab ludzi.