Autor Wątek: strategia dla programistow  (Przeczytany 5010 razy)

Offline Hellbike

• Użytkownik

# Maj 16, 2009, 12:57:44
Myslac o grze jaka bym chcial stworzyc, wpadl mi do glowy pomysl, ktory wyjatkowo mi sie spodobal - strategia, w ktorej gracze pisze AI dal swoich wojsk (bez mozliwosci ich kontroli).

Wiem niemal dokladnie jak gra miala by wygladac, wiem tez, co zrobic aby byla ciekawa i dynamiczna, a obserwowanie walki bylo czyms interesujacym.

Nie wiem tylko, czy gra tego typu miala by szanse znalezc odbiorcow? Oraz czy tworzenie AI przez gracza nie bylo by procesem zbyt czasochlonnym? oczywiscie nie musial by pisac wszystkigo od zera, istnialy by gotowe funkcje jak wskazNajblizszegoPrzeciwnika() itp, ale takich funkcji musialo by byc conajmniej kilkadziesiat - a to jednak sporo nauki, ktorej jedynym efektem sa lepsze osiagi w grze.

Czy istnieja juz gry tego typu (wiem, ze istnieja, ale chyba nie strategie)?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

harequil

• Gość
# Maj 16, 2009, 13:01:36
pomysł raczej się nie przyjmie. Większość graczy... nie wie co to kod.

Offline Invincible

• Użytkownik
    • Invincible

# Maj 16, 2009, 13:03:19
Przyjmie się. Wpisz w google: Colobot.

Offline Hellbike

• Użytkownik

# Maj 16, 2009, 13:05:21
Grupa docelowa to z zalozenia osoby ktore maja chociaz podstawowe pojecie o programowaniu.

Tylko, czy grupa ta nie jest zbyt waska, i czy grupa ta byla by zainteresowana taką grą?

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Maj 16, 2009, 13:06:46
Istnieje sporo takich gier, tylko ze steruje sie glownie jakimis pojedynczymi robotami...

Offline Avaj

• Użytkownik

# Maj 16, 2009, 13:14:45
do większości modowalnych strategii można pisać AI. Np warcraft 3 ma edytor AI, gdzie ustawia się parametry takie jak co budować, w jakiej kolejności, jakie jednostki tworzyć, kiedy atakować itp. Dodatkowo można wsadzić skrypty w stylu "jeśli hp bohatera przeciwnika < 200, przywal mu z wstęgi śmierci :P".

Offline Liosan

• Redaktor

# Maj 16, 2009, 13:17:16
Google: BattleCode.

Liosan

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Maj 16, 2009, 13:47:54
Corewar.

Offline Oti

• Użytkownik

# Maj 16, 2009, 14:44:08
Colobot oraz podobna gra: Ceebot(Mam 2 egzemplarze xD więc jak ktoś chce kupic to PM :P).

Offline FlexFail

• Użytkownik

# Maj 16, 2009, 14:54:51
Corewars rządzą.. tylko to nie znajduje niemal żadnych odbiorców..

Offline s0d

• Użytkownik

# Maj 16, 2009, 15:09:07
Colobot fajny ;D moja młodsza siora w to gra xD

harequil

• Gość
# Maj 16, 2009, 15:11:36
Pamiętam Colobota. xD Tam takie zielone mrówki chodziły.

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Maj 16, 2009, 15:20:06
Pamiętam Colobota, świetna gra :) W takiej grze mogłaby całość opierać się na pseudo-skryptach, prostych instrukcjach dla oddziałów. (typu goto(left); if (widac_wroga==true) atakuj; - to tylko przykład)
Pozdrowienia
Ano

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Maj 16, 2009, 18:25:56
Grupa docelowa to z zalozenia osoby ktore maja chociaz podstawowe pojecie o programowaniu.

Tylko, czy grupa ta nie jest zbyt waska, i czy grupa ta byla by zainteresowana taką grą?

Jak będziesz pisał wieloplatformowo, czyli wypuścisz też wersję dla Linuksa, to zyskasz większą grupę ;)

Offline _MtZ_

• Użytkownik

# Maj 16, 2009, 18:44:26
Corewars rządzą.. tylko to nie znajduje niemal żadnych odbiorców..
A moze bysmy sobie zrobili mały turniej na Warsztacie (to by się w sumie na temat compo nadało :) ) 8)