Autor Wątek: Szukam pomysłu na grę casual/india  (Przeczytany 6141 razy)

Offline Konon

• Użytkownik

# Marzec 28, 2009, 18:41:52
Wbrew pozorom, mimo że "h*j" krótszy to bardziej kłuje w oczy. :(
A wracając do tematu, poprzeglądaj tytuły na wii i/lub na komórki, ja tam zawsze znajduję coś wartego uwagi. ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Marzec 28, 2009, 21:10:17
Zwróciłem uwagę na gierkę sky... coś tam na symbiana. Nawet ciekawie by się taką gierkę pisało ale nadal przeglądam tez inne strony w poszukiwaniu najpopularniejszej, ale wszedzie jest jakaś inna i jak tu wybrać :/

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Marzec 28, 2009, 21:11:31
Zwróciłem uwagę na gierkę sky... coś tam na symbiana. Nawet ciekawie by się taką gierkę pisało ale nadal przeglądam tez inne strony w poszukiwaniu najpopularniejszej, ale wszedzie jest jakaś inna i jak tu wybrać :/
Walnij siekierą w monitor i rób to w co wycelowałeś...

Offline ftorek

• Użytkownik

# Marzec 28, 2009, 21:27:10
ale czemu chcesz kopiowac?? nie lepiej wymyslic cos samemu? poswiec czas i energie ktora teraz marnujesz na szukanie gier do skopiowania na to zeby cos fajnego wymyslic... tydzien intensywnego kombinowania, pozniej odsiewasz pomysly niepraktyczne/niefajne, do wybranych dwoch/trzech robisz na szybko prototypy zeby zbadac grywalnosc (kolejny tydzien) a poozniej produkcja... no i produkt gotowy :)

pozdrawiam
f.

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Marzec 28, 2009, 21:42:32

Szkoda monitora.

ale czemu chcesz kopiowac?? nie lepiej wymyslic cos samemu? poswiec czas i energie ktora teraz marnujesz na szukanie gier do skopiowania na to zeby cos fajnego wymyslic... tydzien intensywnego kombinowania, pozniej odsiewasz pomysly niepraktyczne/niefajne, do wybranych dwoch/trzech robisz na szybko prototypy zeby zbadac grywalnosc (kolejny tydzien) a poozniej produkcja... no i produkt gotowy

Ja nie chce nic kopiować, szukam nadal pomysłu już mi tam coś świta, ale nadal szukam. Pomysł jest ogólnie taki żeby połączyć parę aspektów z każdej popularnej gry.

W między czasie powstał pomysł na grę multi gatunkową, ale to nie teraz do zrealizowania.Co do tego tygodnia to nie aż tyle ale w ciągu dnia/ dwóch można coś już tam spisać . Odłożyć pomysł na kilka dni i sprawdzić czy nadal się chciałoby tym zajmować.

Chyba jednak przejrzę swój notatnik (zeszyt A4) i poczytam jakie tam miałem pomysły, może jest tam jakiś casual, ale wątpie w to.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 28, 2009, 22:43:14

Szkoda monitora.
A siekiery nie?! Przecież by ją prąd kopnął! Co za podłe czasy. Nikt nie lubi siekier :(

Offline Qu4

• Użytkownik

• Zbanowany
# Marzec 28, 2009, 23:07:08
Revo nadal kurna szuka sobie powodów do zaczepki i niech sobie szuka dalej tak jak inni, nie mają co robić to się doczepiają. Revo zajął byś się programowaniem bo ja jeszcze nie widziałem nawet zasranego kółka i krzyżyk w twoim wykonaniu.
Nie przejmuj się. Krowy które dużo buuuczą mało mleka dają.

Polecam jakiś temat związany ze średniowieczem.
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6423020,Hellion___nowa_polska_gra__W_sredniowieczu__Z_inkwizycja_.html

Offline Charibo

• Redaktor

# Marzec 28, 2009, 23:13:13
Revo zajął byś się programowaniem bo ja jeszcze nie widziałem nawet zasranego kółka i krzyżyk w twoim wykonaniu.
Revo nie wypada teraz mówić o swoich osiągnięciach, ale ja widziałem. I wierz mi, jego produkcje nie są na pewno "zasrane". W każdym razie, jeszcze jeden post offtopicu albo flamewara i temat leci do kosza.

Offline iiasiey

• Użytkownik

# Marzec 28, 2009, 23:21:03
Qu4: Jakoś nie wydaje mi się, żeby materiał pod podanym przez ciebie linkiem miał jakiś związek z grami casual :P
A co do tych krów - zanim napiszesz coś takiego i staniesz po stronie zadufanego w sobie pieniacza, najpierw proszącego ludzi o przysługę (swoją drogą absurdalną), a potem obrażającego wszystkich naokoło, zorientuj się trochę w sytuacji, byłoby miło.
Polecam np. kliknięcie na magiczny link prowadzący do strony danej osoby i porównanie zawartości blogów oraz produkcji kolegi micrana i Revo.

poopa

• Gość
# Marzec 29, 2009, 07:30:48
Edit:
Przeczytalem posty Micran-a i nie widze sensu uspokajania wszystkich(usunalem poprzednia tresc).

Najpierw sam pisze o fallusach, a potem wytyka przeklinanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 07:36:00 wysłana przez poopa »

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Marzec 29, 2009, 11:21:06
Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie, ja jestem taki że sam nie zacznę. Kto zaczął ten zaczął, ale ja nie będę stał z boku i się przyglądał. Opinia wasza mnie rybka, ale jak ktoś mnie obraża nie pozostawiam tego na pastwę losu. Po prostu się odwdzięczam.

Zasrane kółko i krzyżyk - sens: Nawet prostego kółka i krzyżyka nie widziałem.

Już nie będę wspominał, że Charibo jak i Revo szukają sobie pretekstów do zaatakowania mnie, po tym jak sami stracili na respekcie przy potyczce ze mną.(bo tez zaczeli)

#iiasiey: Tak tak, masz całkowitą rację, lepiej się płaszczyć przed modami, nie ważne czy mają rację ale to przecież mody.
Przysługa może absurdalna, ale to tak jakby się ktoś kto nie gra w gry spytał co to jest gra typu FTP. To jest taka sama forma, nie gram w casuale to nie wiem, no nie.

Po za tym widzę że nie którzy w ogóle nie czytają tego co się dzieje a próbują włączać się do offtopu. A i jeszcze stają od razu za modami. Ale ich sprawa ich los, ja się przed nikim nie będę płaszczył.

OFFTOP KONIEC JAK KTOS SIE WYPOWIE NIE NA TEMAT POST POJDZIE DO MODA. BAN CZY NIE BAN WSZYSTKO MI JEDNO.

Pomysłów mam 3 jak na razie i na tym chyba pozostanie, bo od samego początku jest offtop w tym temacie.

Offline revo

• Użytkownik

# Marzec 29, 2009, 14:58:50
Cytat: micran
Chcę ci powiedzieć tyle że w tym czasie da się napisać grę. A dlatego że nie tworzą klonów gier co już są ?? Najpierw muszą sobie to rozpisać dobrze, oraz robią gry 3D. Ja spróbują przynajmniej zrobić w tyle casuala.

Wiem, że da się zrobić grę w tak krótkim czasie, ale uważam, że nie da się w tak krótkim czasie zrobić grę, która nadaje się do sprzedaży. Z casualami wcale nie jest dużo łatwiej -- dziesiątki 'pierdółek' takich jak systemy cząsteczkowe i inne bajery zabierają baaardzo dużo czasu. Casual to gra jak każda inna, też wymaga dużo pracy.

Grę od podstaw, a kto ci powiedział, że od podstaw. Podstawy są tylko gameplay trzeba programować.

'Tylko gameplay'? Przecież gameplay i ogólny feeling to są najważniejsze rzeczy, które zajmują najwięcej czasu. Nie mają one większego związku wyświetlaniem grafiki, wczytywaniem plików, obsługą myszki/klawiatury. Nawet używając jakiegoś frameworka (HGE, PopCap Framework, PlaygroundSDK) to wciąż jest robienie od podstaw -- nic z właściwej gry jeszcze nie masz.

Po trzecie, na forum nie przeklinaj ! Bo mnie wkurzasz takim czymś. Tutaj są osoby co mają po 11 lat.

Nie bądź hipokrytą -- gwiazdkowanie nie zmienia faktu, że coś robisz.

Po czwarte, w ciągu miesiąca można napisać grę. Powiedz mi gdzie napisałem że poświęce na tworzenie gry 45 h??? ! Przecież mogę poświęcić cały wolny czas jaki mam czyli wychodzi tygodniowo ok. 20h.

Chwilę temu napisałeś w kontekście mojego posta, że 'w tym czasie' i nie miałeś z tym problemu. A skąd 45h? Sam napisałeś 'Średnio jest to 30 minut dziennie' -- ja tylko zrobiłem proste obliczenia. Jeśli chcesz poświęcić więcej czasu, to mógłbyś mnie grzecznie wyprowadzić z błędu, a nie od razu robić z tego wielką sprawę.

Po piąte, kto tworzy gry od podstaw??! Chyba tylko on za każdym razem kasuje wszystkie dotychczasowe osiągnięcia i zaczyna od zera wszystko klepać. To chyba jasne że tworzy się grę na tym co już się ma napisane i tylko się dopisuje

Nie masz jeszcze pomysłu na gameplay (stąd ten temat przecież), tematyki, nie masz zasobów graficznych i dźwiękowych (a przynajmniej tak mi się wydaje -- możesz wyprowadzić mnie z błędu, jeżeli się mylę) -- to jest tworzenie od podstaw. Kod nie jest najważniejszą rzeczą.  I nie, prawie nigdy nie zaczynam pisać kodu od zera -- robię to tylko wtedy, gdy specyfika projektu tego wymaga.

Śmieszni jesteście, mnie to gówno obchodzi co wy sobie myślicie o mnie, ja nadal robię swoje.

Jesteś chyba jedną z największych zagadek tego forum. Ludzie dają Ci uwagi, a Ty zamiast ich wysłuchać, zrozumieć i wyciągnąć jakieś wnioski od razu przechodzisz do kontrataku. Dużo osób pisze sensowne uwagi, z których można się czegoś nauczyć.

Revo nadal kurna szuka sobie powodów do zaczepki i niech sobie szuka dalej tak jak inni, nie mają co robić to się doczepiają.

Gdzie ja w tym temacie szukam powodów do zaczepki? Wypraszam sobie.

A może mój komentarz "HTML nie jest językiem programowania ;)" na Twoim blogu jest zaczepką? Bez przesady. To, że ktoś Ci zwraca uwagę, to nie oznacza od razu, że robi to na złość. Nie jest to też rzecz do wyciągania na publicznym forum.

Revo zajął byś się programowaniem bo ja jeszcze nie widziałem nawet zasranego kółka i krzyżyk w twoim wykonaniu.

Ja chociaż na Twoją stronę wchodziłem ;)

Głupio myślicie że ja się wami przejmuję.

Nam to wisi, czy się przejmujesz, czy nie. Życzę w przyszłości szczęścia na rozmowach kwalikacyjnych z takimi kwiatkami jak robisz.

Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie, ja jestem taki że sam nie zacznę. Kto zaczął ten zaczął, ale ja nie będę stał z boku i się przyglądał. Opinia wasza mnie rybka, ale jak ktoś mnie obraża nie pozostawiam tego na pastwę losu. Po prostu się odwdzięczam.

Fajnie, że tak o sobie myślisz. W tym temacie zacząłeś mnie atakować nie mająć żadnych podstaw ku temu.

Już nie będę wspominał, że Charibo jak i Revo szukają sobie pretekstów do zaatakowania mnie, po tym jak sami stracili na respekcie przy potyczce ze mną.(bo tez zaczeli)

Tak wtedy oberwałem, że mana do dzisiaj mi się jeszcze nie zregenerowała ;) Zdajesz sobie sprawę, że tamtym tematem tylko Ty się przejąłeś?

Jeszcze jedna rzecz odnośnie komentarzy na Twoim blogu -- myślisz, że charibo byłby tak głupi, żeby coś takiego napisać i jeszcze podpisać się adresem swojego bloga? To jest jawna prowokacja.

Offline sobol

• Użytkownik

# Marzec 29, 2009, 16:11:31
Czytałem już w wielu topicach, prawie wszystkich w których są Twoje wypowiedzi, że revo i ktoś tam inny Cię atakuje i jaki to Ty jesteś biedny. I jednocześnie o dziwo wszędzie widzę, że to Ty ich zaczepiasz, a nigdzie nie widzę ich "ataków". Ale pomijając to - forum to nie jest miejsce do jakiś dziecinnych przekrzykiwań. Piszesz, że "myślimy, że się nami przejmujesz" - WTF? Człowieku, większość ludzi na tym forum, wbrew temu co myślisz, już jakiś czas temu opuściła przedszkole i wchodzi tutaj w celu podzielenia się wiedzą, a nie pokazywania, kto ma więcej respecta :D Dziecinada po prostu. Wszyscy tutaj mają gdzieś Twoje problemy ze sobą, które najwyraźniej masz, i nikogo nie obchodzi, że koledzy Cię biją. Przestań robić flame, po prostu wyluzuj.

A wracając do tematu - szybko przekonasz się, że zrobienie gry to jedno, a wydanie jej, to drugie. I revo ma 100% racji mówiąc, że zrobienie przeciętnej gry != przeciętna sprzedaż. Jak zrobisz kiepski produkt to go w ogóle nie sprzedasz. Przyczyna jest bardzo prosta - Ty chcesz sprzedać 200 kopii produktu, i super, też bym chciał Ale nie będziesz tego sprzedawać sam, pośrednikiem między Tobą a klientem jest wydawca. A teraz sobie pomyśl, że wydawca musi pewien hajs zainwestować w wydanie każdej gry - reklama, etc. To wszystko kosztuje. I teraz wydawca inwestuje powiedzmy 5k (z kosmosu liczba wzięta) w Twoją grę, sprzedaje się Twoje magiczne 200 kopii i zarabia on na tym 2.5k. Myślisz, że wydawcy gier casual to jakiś odłam caritas czy co? Dopóki nie będą widzieć zysku, i to konkretnego, nawet nie spojrzą na Twoją grę. Popatrz sobie na gry chłopaków z Codeminionu, popatrz jakie są dopracowane. Te gry są proste w założeniu - strzelamy sobie kuleczką do innych kuleczek i w ten sposób zbieramy punkty czy coś w ten deseń. Ale w praktyce zrobienie takiej gry to kupa pracy. Nie mówię tutaj, że masz nie spróbować - spróbuj. Na własnych błędach człowiek się najwięcej uczy.

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Marzec 29, 2009, 16:22:09
Wiem, że da się zrobić grę w tak krótkim czasie, ale uważam, że nie da się w tak krótkim czasie zrobić grę, która nadaje się do sprzedaży. Z casualami wcale nie jest dużo łatwiej -- dziesiątki 'pierdółek' takich jak systemy cząsteczkowe i inne bajery zabierają baaardzo dużo czasu. Casual to gra jak każda inna, też wymaga dużo pracy.
No więc wiesz że można. Casuale są prostsze bo mniej zajmuję fabuła której nie ma po prostu, albo jest znikoma.

'Tylko gameplay'? Przecież gameplay i ogólny feeling to są najważniejsze rzeczy, które zajmują najwięcej czasu. Nie mają one większego związku wyświetlaniem grafiki, wczytywaniem plików, obsługą myszki/klawiatury. Nawet używając jakiegoś frameworka (HGE, PopCap Framework, PlaygroundSDK) to wciąż jest robienie od podstaw -- nic z właściwej gry jeszcze nie masz.
Z właściwej gry czyli gameplayu nic, ale nie piszę też od zera.

Nie bądź hipokrytą -- gwiazdkowanie nie zmienia faktu, że coś robisz.

No wiem że gwiazdkowanie nie zmienia faktu, ale lepiej mieć gwiazdki.
Chwilę temu napisałeś w kontekście mojego posta, że 'w tym czasie' i nie miałeś z tym problemu. A skąd 45h? Sam napisałeś 'Średnio jest to 30 minut dziennie' -- ja tylko zrobiłem proste obliczenia. Jeśli chcesz poświęcić więcej czasu, to mógłbyś mnie grzecznie wyprowadzić z błędu, a nie od razu robić z tego wielką sprawę.
No sorry, ale ja tu nie widzę robienia wielkiej sprawy. Wyliczenia się zgadzają, ale czas można zmienić zawsze.
Nie masz jeszcze pomysłu na gameplay (stąd ten temat przecież), tematyki, nie masz zasobów graficznych i dźwiękowych (a przynajmniej tak mi się wydaje -- możesz wyprowadzić mnie z błędu, jeżeli się mylę) -- to jest tworzenie od podstaw. Kod nie jest najważniejszą rzeczą.  I nie, prawie nigdy nie zaczynam pisać kodu od zera -- robię to tylko wtedy, gdy specyfika projektu tego wymaga.

Zasoby graficzne mam na pewno jakieś się wykorzysta.
Jesteś chyba jedną z największych zagadek tego forum. Ludzie dają Ci uwagi, a Ty zamiast ich wysłuchać, zrozumieć i wyciągnąć jakieś wnioski od razu przechodzisz do kontrataku. Dużo osób pisze sensowne uwagi, z których można się czegoś nauczyć.
Wysłuchane -> Zrozumiane -> Wyciągnięte wnioski
Wysłuchane -> Odczucie ataku -> Kontratak i tyle tu nie można wyciągać wniosków.

Gdzie ja w tym temacie szukam powodów do zaczepki? Wypraszam sobie.

A może mój komentarz "HTML nie jest językiem programowania ;)" na Twoim blogu jest zaczepką? Bez przesady. To, że ktoś Ci zwraca uwagę, to nie oznacza od razu, że robi to na złość. Nie jest to też rzecz do wyciągania na publicznym forum.

Ja to uważam za zaczepkę, jakbyś widział to w poście niewiele niżej było coś takiego:
"Piszę się ... . "
a wcześniej jeszcze ale to już skasowałem: "Popraw ... ".  Zwrócić uwagę można w ten sposób a nie w moim odczuciu wyśmiewanie się. A ja tego na forum nie wyciągnąłem tylko ktoś inny.

Ja chociaż na Twoją stronę wchodziłem ;)

Widziałem twoją stronę.

Nam to wisi, czy się przejmujesz, czy nie. Życzę w przyszłości szczęścia na rozmowach kwalikacyjnych z takimi kwiatkami jak robisz.
Ja jestem inny niż wam się wszystkim wydaje, a że mnie atakujecie to się odwdzięczam. Co ja tu zrobiłem taki offtop??

Tak wtedy oberwałem, że mana do dzisiaj mi się jeszcze nie zregenerowała ;) Zdajesz sobie sprawę, że tamtym tematem tylko Ty się przejąłeś?
No i co z tego, ja tez nim sie nie przejąłem, to była kontynuacja wątku innego w którym i tak modzi sobie niezle pograli. A w ogóle patrzyłem na twoje wypowiedzi w tamtym wątku zanim założyłem nowy i co ? Chyba nie czytasz tego co wysyłasz, a w ogóle odpowiedziałem dopiero po 2 h więc miałeś czas na modyfikację.

Jeszcze jedna rzecz odnośnie komentarzy na Twoim blogu -- myślisz, że charibo byłby tak głupi, żeby coś takiego napisać i jeszcze podpisać się adresem swojego bloga? To jest jawna prowokacja.

To już załatwione, wcześniej się nie logowałem tylko odpisywałem, dopiero jak się zalogowałem mogłem sprawdzić jaki jest e-mail podany.

Revo uciesz się i zamknij wątek. Pozdro. :P

//edit:
Sobol: Może i widzisz, ale ja widzę swoje. Jak ktoś naśmiewa się to jest atak(tylko ubrany w "owczą skórę") .
A ja spróbuje bo takie jest założenie, a wątek w poszukiwaniu pomysłu był założony a nie tego czy dam radę zrobić dopracowaną grę w 3 miesiące. Oj ludzie nie takie rzeczy się robiło i wszyscy byli zadowoleni. Ale mniejsza z tym, gra najwyżej się nie wyda i co z tego ? Same zyski:
+ doświadczenia
+ motywacja
+ zauważenie że da się szybko coś zrobić
+ Pewnie wpadnie kilka nowych pomysłów w czasie pisania gierki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 16:27:55 wysłana przez micran »

Offline Oijadt

• Użytkownik

# Marzec 29, 2009, 17:57:14
ej dajcie spokoj. nie przesadzajcie w swoich wypowiedziach. fjnie ze cos chcesz robic i rob to! temat moze nie jest najszczesliwszy, ale umieszczony w odpowiednim miejscu i trzyma(ł) sie kupy.

mam kilka pomyslow ktorymi sie nie podziele :P

tylko martwi mnie ze wciaz lekcewazysz problem i piszesz "zauwazenie ze da sie cos szybko zrobic". obawiam sie ze zauwazysz cos wrecz przeciwnego, gdyz czym blizej ukonczenia projektu tym wiecej rzeczy wymaga poprawek i zajmuja one coraz wiecej czasu. jakie produkcje wczesniej ukonczyles w 100%? jak chcesz ukonczyc ten projekt to raczej nastaw sie ze latwo nie bedzie, gdzy NIE DA sie zrobisz czegos szybko i dobrze.