Autor Wątek: OnLive  (Przeczytany 13864 razy)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Czerwiec 18, 2010, 15:43:20
IP wystarczy ;p

Swoja droga, przeczytalem ze tez datacentre w Belgii i UK... z tego co tam oglaszali na swojej stronie, wiec byc moze nie bedzie tak zle.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Liosan

• Redaktor

# Czerwiec 19, 2010, 01:48:50
FEAR - szmir. Jeśli to działa dla FPSów - yo, super, świetny PoC. A teraz uruchommy na tym WoWa - i to tak, żeby 1 datacenter miał 1 serwer WoWa, najlepiej od razu w ramach tego samego grida.

Moim zdaniem to jest fajny bajer dla gier single-player, ale może się okazać kompletną rewolucją dla gier online. Jeśli ich farmy udźwigną 1000 graczy grających w kampanie, to udźwigną 1000 graczy grających w jedno MMO - bo co dochodzi ? Narzut na synchronizację węzłów? Jakoś nie wydaje mi się to przeszkodą...

Jeśli taki pomysł jest równie realny co single player, to witajcie (wreszcie) porządne MMO ;) Fizyka? AI? Modyfikowalny teren? Dynamiczna, pozbawiona lagów, wręcz zręcznościowa rozgrywka? Technologie VR? Proszę bardzo, od tego mamy chmurę :)

Liosan

PS. A może gadam głupoty? Może tam piszą już o MMO, i mówią czemu nie idą tą drogą? Ja żadnej wzmianki nie znalazłem...

Offline Esidar

• Użytkownik

# Luty 26, 2011, 13:55:33
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Testujemy_OnLive_-_koniec_z_upgradeami_PC.-33447.html
Paradoksalnie, właśnie to może być główną przeszkodą w rozwoju OnLive. Gdy wychodzą nowe gry, przesuwają punkt wymagań sprzętowych. Przeciętny użytkownik wymienia sprzęt raz na 2 lata i jest w stanie nadążyć za zmianami w grach. Servery OnLive aby były opłacalne, raczej nie będą wymieniane tak często. Tak więc moim zdaniem niedługo nastąpi moment w którym sprzęt graczy przegoni sprzęt usługi OnLive i każdy będzie miał lepsze gry jakościowo na swoim iPadzie, którego i tak kupi.
Chwilowo mamy stagnację z powodu obecnej generacji konsol, ale to nie będzie trwało wiecznie.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Luty 26, 2011, 14:03:02
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Testujemy_OnLive_-_koniec_z_upgradeami_PC.-33447.html

O kurcze, dawno juz nie sledzilem co sie z tym dzieje, a tu widac spory progress :) I to nawet w Polsce...

Sciagnalem klienta, net: 8mbit - Gdansk, lokalny dostawca.

I jestem pod ogromnym wrazeniem... To naprawde dziala! Da sie swobodnie grac, choc sa opoznienia w ruchach - co do plynnosci obrazu czy jakosci nie mozna miec wiekszych zastrzezen. Pytanie tylko jak to sie rozwinie, czy ma potencjal naprawde zastapic wiekszosci graczy ich prawdziwy sprzet - jak mozna zawalczyc z opoznieniami ? Czy da sie zrobic upgrade do wiekszych rozdzialek ( teraz max. to bodaj 1280x720 ) Cenowo tez chyba nie jest zle, z tego co zrozumialem to albo kupujemy sobie gry pojedynczo, albo placimy abonament 10$ miesiecznie, albo "wypozyczamy" za mniejsza cene na jakis okres czasu. Prawie kazda ma polgodzinne demo - tj. mozemy sobie grac pol godziny normalnie.

Szczerze mowiac niespecjalnie wierzylem ze na "przecietnym" necie to bedzie dzialalo dopuszczalnie, a jednak. Ciekawe co to zmieni ? Mozliwosci jest duzo, ale na pewno wpisuje sie to radykalnie we wspolczesne "pochmurne" trendy i degradacje komputera osobistego...

Offline Xirdus

• Redaktor

# Luty 26, 2011, 14:20:19
Szkoda, że mieszkając "we Wrocławiu" jestem skazany na max 1mbps...

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Luty 26, 2011, 20:01:45
To przyjdź do nas na granie :). Albo w ogóle dawaj do Gdańska, tu jest fajnie :D.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Luty 26, 2011, 20:24:48
Wpierw muszę wypełnić obowiązek nauki i nabyć status pełnoletności :/