Autor Wątek: Programowanie gier - kompendium!  (Przeczytany 8156 razy)

Offline Barni

• Użytkownik

# Maj 25, 2006, 21:47:36
Witam.
Wkrótcę chcę rozpocząć swoją przygodę z programowaniem gier. I szukam wszędzie  książki wydawnictwa Helion, która się nazywa "Programowanie gier - kompendium" Niestety wszędzie, gdzie tej książki szukam to jej nie ma, ponieważ nakład wyczerpany! Gdzie ją mogę dostać, bo bardzo mi na niej zależy, ale nie chcę z Allegro!
Pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Maj 26, 2006, 09:00:44
A dlaczego nie chcesz z Allegro? To najlepsze miejsce do kupowania książek - płacisz mniej i jeszcze masz dostawę prosto do domu :).

Offline Barni

• Użytkownik

# Maj 26, 2006, 13:11:38
Bo ja chcęza pobraniem, a oni chcą wpłatę na konto :/

Offline Tauradan

• Użytkownik

# Maj 26, 2006, 14:04:42
A co jest z łego w wysłaniu po wpłacie na konto?? Jak nie masz swojego konta to idziesz na pocztę wypełniasz druczek na przelew - koszt 3,5zł, czyli wyjedzie Ciebie to taniej niż za pobraniem. Fakt, że niby bardziej "nie bezpieczne", ale przypadki kantów są już rzadsze, bo Allegro się wzieło za oszustów.

Najprościej i najbezpieczniej będzie pójść co księgarni - w Empikach, też ta seria zalega - bynajmniej w 3 miatach: Gliwice, Katowice, Szczecin.

Tak wogóle... to wujek google mówi, że księgarnie internetowe mają jeszcze na stanie ten tytuł, a wysyłają właśnie za pobraniem.
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/331870
http://www.petlaczasu.pl/programowanie/b24249

Więc zamawiaj, prędko.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2006, 14:14:56 wysłana przez Tauradan »

Offline Barni

• Użytkownik

# Maj 26, 2006, 21:31:30
Dzięki, teraz ino muszę uzbierać kasę...

maxest

• Gość
# Maj 26, 2006, 22:46:37
w Lesznie od roku chyba ta ksiazka w dwoch ksiegarniach na polkach spoczywa :)
jednak osobiscie nie polecam tej ksiazki na poczatek przygody z programowaniem. pol ksiazki jest o C++... shit...
lepiej OpenGL. Programowanie gier

Offline Barni

• Użytkownik

# Maj 27, 2006, 23:20:29
No ja jestem z katowic i w Katowickim Empiku jest tylko OpenGl, ale chcęsię też podstaw C++ nauczyć, bo w tej chwili jestem zielony w temacie :)

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Maj 27, 2006, 23:34:38
- Megatutorial "Od zera do gier kodera"

...nie chwaląc się ;)

Offline BLoo_R39@rd

• Użytkownik
    • BLoo_R39@rd's Home Page

# Maj 28, 2006, 09:08:34
Jeśli faktycznie jesteś zielony w C++ jak piszesz, to książka, którą wymieniłeś, na pewno Cię go nie nauczy. Opisuje dużo zagadnień, ale po łebkach i w specyficzny sposób i faktycznie lepiej byłoby Ci zacząć od Megatutoriala Xiona, a potem przejść "płynnie" do "Open GL. Programowanie gier". Jest lepszą książką niż "P.G. - Kompedium" - wierz mi, bo posiadam obie ( i  jeszcze kilkanaście innych, ale to już inna bajka :) )

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w nauce C++

BLoo_R39@rd

Offline Barni

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2006, 19:14:56
No więc kupiłem "OpenGL programowanie gier"  potrzebny bęzie darmowy kompilator C++ skąd go ściągnąć? I co dalej mi polecacie robić, aby zagłębiać się w lekturętej książki ? :)

Offline Silther

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2006, 19:39:20

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

Offline Barni

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2006, 20:47:02
No to mam compilator devC++  i jest PL :)  Gromadzę teraz fundusze na nową książkę i przymierzam się do kupna "C++ Dla Każego" wydawnictwa Helion, co o niej sądzicie. Dobra dla początkującego? 
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2006, 20:54:59 wysłana przez Barni »

Offline Tauradan

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2006, 21:19:38
O tej książce nie wiem za wiele, więc się nie wypowiem. Powiedz czemu się tak upierasz przy wydawaniu kasy?? :P Polecam Ci darmową książkę - już wcześniej wspomniany Megatutorial Xiona. Jest lepszy od nie jednej pozycji jaką czytałem, a pisany językiem zrozumiałym dla każdego. Zacznij od przerobienia tej właśnie pozycji!

Offline pawell

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2006, 22:37:05
Ja polecam Symfonia C++ Standard, bardzo dobra. Z Helionu może jedynie Thinking in C++ ale to troche inaczej napisane.

Tauradan, jego kasa - jego sprawa, pozatym znacznie lepiej sie czyta na papierze. Pomijam fakt że gdyby można było dostać ten megatutorial na papierze to byłoby wręcz idealne, wiem bo czytałem (wydrukowałem sobie ;D). Taniej jest kupić wydrukowaną niż drukować. Na monitorze można przeczytać jakiś fragment dokumentacji, art czy coś ale ciężko aż tyle i wygoda mniejsza...

EDIT: aaa, jako edytor polecam Code::Blocks. Niedługo RC3 ;D