Autor Wątek: [J2ME] / Wczytanie przezroczystego zdjęcia i powiązanie go z Graphics  (Przeczytany 5552 razy)

Offline Adam B

• Użytkownik

# Marzec 11, 2009, 16:18:12
Zajrzałem do dokumentacji MIDP1.0 i chyba createImage odpada ("The data must be in a self-identifying image file format supported by the implementation").
Chyba lepiej przesiądź się na MIDP2.0 jak możesz ;)

Dzięki :) W takim razie z konieczności będę pisał pod MidP 2.0. To też rozwiąże pewnie dużą ilość problemów, które będę napotykał w przyszłości.
Dzieki wszystkim jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam ! :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Adam B

• Użytkownik

# Marzec 11, 2009, 21:51:06
Dziwny problem NetBeans jak by w ogóle nie wiedział o istnieniu Image.getRGB Image.createRGBImage itd? Spotkał się może ktoś z czymś takim? Pewnie coś jest w ustawieniach projektu ale nie mogę dojść co :(

//EDIT: problem się sam rozwiązał, ponieważ domyślne urządzenie miało inna konfiguracje niż cały projekt ;/
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 22:01:51 wysłana przez Adam B »

Offline Adam B

• Użytkownik

# Marzec 12, 2009, 10:23:44
Dziwny problem - niby już wszystko działało, emulator ok, Nokia E65 ok, Sony Ericsson k750 ok.
Biorę do rąk sagema MyX62 i co - nie działa, dupa blada :/ A co nie działa?

1. Odbijanie klawiszy (animacja chodzi płynnie) po prostu nie wykrywa, ze klawisz przestał być naciśnięty...
2. Przezroczystość - wzorowana na tym algorytmie:

Image AddAlpha(Image img, int keyColor)
{
    int size = img.getHeight()*img.getWidth();
    int tab[] = new int[size];
    img.getRGB(tab, 0, img.getWidth(), 0, 0, img.getWidth(), img.getHeight());

for(int i=0; i<size; i++)
        if(tab[i]==keyColor)
            tab[i]&=0x00FFFFFF;

return Image.createRGBImage(tab, img.getWidth(), img.getHeight(), true) ;
}

Chciałem jeszcze raz podkreślić, że te problemy nie występują na innych "maszynach" ;)

//EDIT: Projekt jest ustawiony na MidP2.0 i CLDC 1.1

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Marzec 12, 2009, 15:46:51
MIDP ma już w sobie obsługę przeźroczystości, wystarczy tylko załadować obrazek [bynajmniej mnie to działa :-) ]

a co do pierwszego jak obsługujesz klawiaturę?

Jak masz ochotę to wrzuć tutaj projekt, sprawdzę to na nokii 3310 classic, przy tym czym ja się bawię problemu ze zwalnianiem klawiszy nie ma.

Offline Adam B

• Użytkownik

# Marzec 12, 2009, 20:23:17
MIDP ma już w sobie obsługę przeźroczystości, wystarczy tylko załadować obrazek [bynajmniej mnie to działa :-) ]

a co do pierwszego jak obsługujesz klawiaturę?

Jak masz ochotę to wrzuć tutaj projekt, sprawdzę to na nokii 3310 classic, przy tym czym ja się bawię problemu ze zwalnianiem klawiszy nie ma.

Dziekuję ale postanowiłem zarzucić MidP1 i pisać pod MidP2 biorąc pod uwagę fakt ile telefonów jest na midp1 :P
Wiec jeszcze raz wszytko od początku...

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Marzec 12, 2009, 23:12:26
tak, mi o midp2 chodziło, po prostu zjadłem te 2 (student, trzeba coś jeść, co nie?) ;D