Autor Wątek: Generator map wysokosci + tekstura  (Przeczytany 2339 razy)

Offline smajler

• Użytkownik

# Marzec 03, 2009, 00:00:52
witam, czy sa jakies darmowe programy, ktorymi bede modl stworzyc mape wysokosci, a on sam zrobi do tego jakas teksturke ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Marzec 03, 2009, 00:03:00

Offline Charibo

• Redaktor

# Marzec 03, 2009, 00:03:39
Mapę wysokości czego? :)

Jeśli mówisz o mapach wysokości żeby wygenerować z nich potem normalmapy, to ja po prostu robię konwersję tekstury albedo do skali szarości. Daje radę. :) Jeśli mówisz o terenie, możesz takiego toola szybko napisać, bo nie znam, że na podstawie wysokości punktu przypisuje mu kolor (na przykład im wyżej, tym bardziej biało - więcej śniegu). :)

Offline smajler

• Użytkownik

# Marzec 03, 2009, 00:14:25
chodzi mi o generator terenu, ktory stworzy mi mape wysokosci + tekstore ktora bede mogl na ten teren nalozyc.

Offline revo

• Użytkownik

# Marzec 03, 2009, 00:20:29
chodzi mi o generator terenu, ktory stworzy mi mape wysokosci + tekstore ktora bede mogl na ten teren nalozyc.

Zawsze możesz zrobić wszystko w blenderze zrobić i wypalić ;)

Offline sobol

• Użytkownik

# Marzec 03, 2009, 00:57:34
Mapę wysokości rysujesz sobie w takim gimpie / photoshopie. Tekstura - nie nakładasz jednej wielkiej tekstury na całość, tylko do kilku jednostek teksturujących wrzucasz małe teksturki przygotowane jako kafle (takie, które można powielać) i odpowiednio blendujesz (oczywiście przykładowe rozwiązanie).

Offline smajler

• Użytkownik

# Marzec 03, 2009, 01:13:47
nie napisalem tego: nie pisze swojego silnika, uzywam irrlichta a tam nakladam gotowa teksturke

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

# Marzec 03, 2009, 10:16:31
Ja osobiscie yztwam Darmowego Programiku napisanego w SDL do generowania Hmap a do robienia lightmapy plus textury programu T2

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Marzec 03, 2009, 14:51:19
Ja osobiscie yztwam Darmowego Programiku napisanego w SDL do generowania Hmap a do robienia lightmapy plus textury programu T2

chwalipięta :P
a może by się podzielić? ;->

Offline bhstx

• Użytkownik

# Marzec 03, 2009, 15:38:17
Polecam Bryce. Kilka chwil i efekt oszałamiający :)