Programowanie > Literatura

Rozdrabnianie sie

(1/3) > >>

yorp:
Pisze artykul, ktory w zamysle wydaje mi sie, ze bedzie duzy (100 - 150 stron). Zastanawiam sie czy nie podzielic go na mniejsze artykuly, ktore znamionowalbym kolejnymi czesciami (ogolnie caly artykul w skrocie nazywa sie KMO2D, wiec jesli podzielilbym to na mniejsze czesci to byloby 'KMO2D [czesc X] : jakis podtytul' ). Efekt bylby taki, ze mozna byloby sciagnac tylko to co sie chce, a pozatym jakos mi sie wydaje to dobrym pomyslem. Mam jednak watpliwosci czy takie rozmienianie sie na grosze jest dobre i czy po prostu nie puscic tego wszystkiego wsio w jednej czesci, kiedy juz wszystko bedzie gotowe. Jesli puscilbym to w czesciach to juz moge dac rozdzial 1 [15 stron], a drugi na czasie. Co o tym sadzicie?

[a i chcialbym zaznaczyc ze ktos musi wkoncu posprzatac ten burdel w dziale z artykulami na warsztacie]

Kamil:
100-150 stron? i mowisz ze to artykul? hmm..  jesli chesz to publikowac na necie to ja na twoim miejscu podzielibym to, albo przynajmniej postaral sie o bardzo dobry spis tresci do tego "artykulu", jakos watpie by ktos przebijal sie przez mase tekstu by wyciagac tylko to co potrzebne z tak obszernej publikacji. Swoja droga jesli te 100 stron to znormalizowany tekst to ja na twoim miejscu staralbym sie opublikowac w formie papierowej i troche kaski z tego wyciagnac.. powodzenia :)

yorp:
Jakbym opublikowal to w papierze (jesliby sie udalo) to nie moglbym tego na internecie zamiescic (legalnie), wiec raczej nie. Nie zalezy mi na kasie, tylko na wypelnieniu mojej 'obietnicy', ktora sobie kiedys wymyslilem. Art jest w pdf'ie i wydaje mi sie, ze ma bardzo rozbudowany spis tresci.

revo:

--- Cytat: Yunior^Pro w Styczeń 10, 2006, 20:43:07 ---Pisze artykul, ktory w zamysle wydaje mi sie, ze bedzie duzy (100 - 150 stron). Zastanawiam sie czy nie podzielic go na mniejsze artykuly, ktore znamionowalbym kolejnymi czesciami (ogolnie caly artykul w skrocie nazywa sie KMO2D, wiec jesli podzielilbym to na mniejsze czesci to byloby 'KMO2D [czesc X] : jakis podtytul' ). Efekt bylby taki, ze mozna byloby sciagnac tylko to co sie chce, a pozatym jakos mi sie wydaje to dobrym pomyslem. Mam jednak watpliwosci czy takie rozmienianie sie na grosze jest dobre i czy po prostu nie puscic tego wszystkiego wsio w jednej czesci, kiedy juz wszystko bedzie gotowe. Jesli puscilbym to w czesciach to juz moge dac rozdzial 1 [15 stron], a drugi na czasie. Co o tym sadzicie?
--- Koniec cytatu ---

Ja jestem za wypuszczeniem w kawałkach - komentarze czytających mogą wskazać co należy poprawić w przyszłości i na co zwrócić szczególną uwagę. Pozatym lepiej będzie się czytać po kawałku, a nie całość na raz.

Reg:
Technicznie nie widzę problemu z zamieszczeniem tego jako jednej całości - i tak nie zajmie dużo miejsca. Pytanie tylko o sposób, w jaki to opublikujesz. Na Warsztacie, na Unit1, na swojej stronie domowej? Z tego wynika pytanie o format, w jakim to napiszesz. Jeśli PDF, to może być jeden wielki. Jeśli HTML, to lepiej podzielić na podstrony. Osobnych niezwiązanych ze sobą artykułów lepiej z tego nie rób - przecież w Sieci są takie wielkie wieloczęściowe tutoriale i to jest bardzo dobra forma. Muszą być tylko obowiązkowo jakieś linki no i spis treści.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej