Autor Wątek: Rozdrabnianie sie  (Przeczytany 2931 razy)

Offline yorp

• Użytkownik
    • ProfessionGG Project

# Styczeń 10, 2006, 20:43:07
Pisze artykul, ktory w zamysle wydaje mi sie, ze bedzie duzy (100 - 150 stron). Zastanawiam sie czy nie podzielic go na mniejsze artykuly, ktore znamionowalbym kolejnymi czesciami (ogolnie caly artykul w skrocie nazywa sie KMO2D, wiec jesli podzielilbym to na mniejsze czesci to byloby 'KMO2D [czesc X] : jakis podtytul' ). Efekt bylby taki, ze mozna byloby sciagnac tylko to co sie chce, a pozatym jakos mi sie wydaje to dobrym pomyslem. Mam jednak watpliwosci czy takie rozmienianie sie na grosze jest dobre i czy po prostu nie puscic tego wszystkiego wsio w jednej czesci, kiedy juz wszystko bedzie gotowe. Jesli puscilbym to w czesciach to juz moge dac rozdzial 1 [15 stron], a drugi na czasie. Co o tym sadzicie?

[a i chcialbym zaznaczyc ze ktos musi wkoncu posprzatac ten burdel w dziale z artykulami na warsztacie]

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kamil

• Użytkownik
    • Homepage

# Styczeń 10, 2006, 20:58:23
100-150 stron? i mowisz ze to artykul? hmm..  jesli chesz to publikowac na necie to ja na twoim miejscu podzielibym to, albo przynajmniej postaral sie o bardzo dobry spis tresci do tego "artykulu", jakos watpie by ktos przebijal sie przez mase tekstu by wyciagac tylko to co potrzebne z tak obszernej publikacji. Swoja droga jesli te 100 stron to znormalizowany tekst to ja na twoim miejscu staralbym sie opublikowac w formie papierowej i troche kaski z tego wyciagnac.. powodzenia :)

Offline yorp

• Użytkownik
    • ProfessionGG Project

# Styczeń 10, 2006, 21:15:01
Jakbym opublikowal to w papierze (jesliby sie udalo) to nie moglbym tego na internecie zamiescic (legalnie), wiec raczej nie. Nie zalezy mi na kasie, tylko na wypelnieniu mojej 'obietnicy', ktora sobie kiedys wymyslilem. Art jest w pdf'ie i wydaje mi sie, ze ma bardzo rozbudowany spis tresci.

Offline revo

• Użytkownik

# Styczeń 10, 2006, 21:33:03
Pisze artykul, ktory w zamysle wydaje mi sie, ze bedzie duzy (100 - 150 stron). Zastanawiam sie czy nie podzielic go na mniejsze artykuly, ktore znamionowalbym kolejnymi czesciami (ogolnie caly artykul w skrocie nazywa sie KMO2D, wiec jesli podzielilbym to na mniejsze czesci to byloby 'KMO2D [czesc X] : jakis podtytul' ). Efekt bylby taki, ze mozna byloby sciagnac tylko to co sie chce, a pozatym jakos mi sie wydaje to dobrym pomyslem. Mam jednak watpliwosci czy takie rozmienianie sie na grosze jest dobre i czy po prostu nie puscic tego wszystkiego wsio w jednej czesci, kiedy juz wszystko bedzie gotowe. Jesli puscilbym to w czesciach to juz moge dac rozdzial 1 [15 stron], a drugi na czasie. Co o tym sadzicie?

Ja jestem za wypuszczeniem w kawałkach - komentarze czytających mogą wskazać co należy poprawić w przyszłości i na co zwrócić szczególną uwagę. Pozatym lepiej będzie się czytać po kawałku, a nie całość na raz.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 11, 2006, 00:22:00
Technicznie nie widzę problemu z zamieszczeniem tego jako jednej całości - i tak nie zajmie dużo miejsca. Pytanie tylko o sposób, w jaki to opublikujesz. Na Warsztacie, na Unit1, na swojej stronie domowej? Z tego wynika pytanie o format, w jakim to napiszesz. Jeśli PDF, to może być jeden wielki. Jeśli HTML, to lepiej podzielić na podstrony. Osobnych niezwiązanych ze sobą artykułów lepiej z tego nie rób - przecież w Sieci są takie wielkie wieloczęściowe tutoriale i to jest bardzo dobra forma. Muszą być tylko obowiązkowo jakieś linki no i spis treści.

Offline yorp

• Użytkownik
    • ProfessionGG Project

# Styczeń 11, 2006, 12:16:18
Cytat: Regedit
Osobnych niezwiązanych ze sobą artykułów lepiej z tego nie rób - przecież w Sieci są takie wielkie wieloczęściowe tutoriale i to jest bardzo dobra forma
no wlasnie o cos takiego mi chodzi, zeby podzielic ten artykul w ten wlasnie sposob. Kazdy art bylby zwiazany z nastepnym.

Offline DarkJarek

• Użytkownik
    • DarkJarek HomePage

# Styczeń 11, 2006, 15:29:50
Osobiście wylałbym przeczytać tego arta w częściach, najlepiej w formacie PDF

Offline Goliatus

• Użytkownik
    • Warsztat - tworzenie gier

# Styczeń 11, 2006, 16:02:13
Jeśli chodzi o PDF to wyświetlanie artykułów jako PDF jest w planach i nie wykracza poza fabryczne możliwości oprogramowania, na którym działa Warsztat :)

Offline jaro3000

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2006, 19:02:27
Widze, że jestem w mniejszości więc tak - osobiscie wolałbym w jednym duzym PDFie. PDFy nie zajmują za wiele, a łącza nie są już takie wolne, zresztą nawet jak miałbym poczekac chociazby te 10 minut na sciagniecie tego artykulu to nie narzekalbym. Jeden art sie wygodniej sciaga i wygodniej przeszukuje niz rozdrobnione PDFy. Ewentualnie można by było rozdrobnione w HTMLu dać on-line - zalety - można przeglądać on-line, bez sciagania, rozdrobnienie nie jest tak denerwujace, a dla tych ktorzy nie maja stalki mozna dac paczke z tymi plikami, ale jednak PDFy sie prosciej i przyjemniej formatuje, a co za tym idzie są lepiej poformatowane - wygodniej sie je czyta. Ewentualnie, skoro większosc jest za wieloma malymi plikami mysle, ze nie bedzie problemu gdyby dac obie mozliwosci - jeden duzy PDF i wiele malych. 2krotnie wiecej miejsca wprawdzie to bedzie zajmowac, ale... nie demonizujmy, PDFy az tak duzo nie zajmują.

Offline yorp

• Użytkownik
    • ProfessionGG Project

# Styczeń 11, 2006, 20:12:04
To czy dam go w takiej czy w takiej wersji uzaleznia czas kiedy sie on pokaze. Jesli dam go w html'u to jak juz napisalem, umieszcze go na dniach i beda systematycznie dochodzic nastepne czesci, a jak napisze juz wszystkie, to dojdzie caly pdf. Jesli ma pojsc w calym pdf'ie to trzeba bedzie poczekac (jakies 2-3 miesiace) - wtedy pewnie tez wyjdzie caly art w wersji html, a jesli sie zdecyduje to i w czesciach.
Poza tym nawet jesli pojdzie na poczatek czesciami w html to pierwszej nie dam napewno samej, bo wstyd mi tak puscic tylko podstawy - raczej wyjda dwie na raz.

Offline jaro3000

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2006, 21:45:38
Jesli dam go w html'u to jak juz napisalem, umieszcze go na dniach i beda systematycznie dochodzic nastepne czesci, a jak napisze juz wszystkie, to dojdzie caly pdf.

ok - to ja jestem za tą opcją - oby tylko PDF doszedl w calosci na koncu.

Antrykot

• Gość
# Styczeń 12, 2006, 11:49:14
Ja jesetem za HTML'em.
Niegdy nie mam tyle czasu (i cierpliwości) żeby czytać na raz tyle tekst, a w małych kawałkach to można sobie oblookać.

Offline yorp

• Użytkownik
    • ProfessionGG Project

# Styczeń 12, 2006, 14:13:31
no dobra wiec zamieszcze go w czesciach w wersji html i pdf, oraz na koniec jako caly pdf i html. To chyba najlepsze rozwiazanie. Wrzucam go na swoja strone domowa i na warsztat, jednak dopiero - jak juz powiedzialem - jak skoncze drugi rozdzial.

//EDIT: Jednak przemyslalem sprawe.. patrzac na to co sie wyprawia ostatnio u mnie w domu i jak czesto moge siedziec na komputerze w domu, postanowilem, ze jednak dam odrazu pierwszy rozdzial bo nie mam pojecia kiedy mojej matce przejdzie i bede mogl dokonczyc pisac 2.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2006, 19:58:02 wysłana przez Yunior^Pro »

Offline yorp

• Użytkownik
    • ProfessionGG Project

# Styczeń 14, 2006, 20:14:27
Oto link do mojej strony domowej z artykulami http://pcdevil.cba.pl/artykuly.html.
Mysle, ze raczej nie bedzie ciezko znalezc tego artykulu, jednak jesli ktos na prawde nie moze znalezc, pierwszy rozdzial to pierwsza czesc serii KMO2D.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2006, 20:18:12 wysłana przez Yunior^Pro »