Autor Wątek: Warsztat Summer of Code 2019  (Przeczytany 305402 razy)

Offline FilipPlotnicki

• Administrator
# Czerwiec 23, 2019, 15:16:32
Opis konkursu:

Wraz z początkiem lipca zaczynamy Warsztat Summer of Code 2019! Tym razem wracamy do korzeni - 3 miesiące na napisanie gry. Nie ma narzuconego gatunku, tematu ani wielkości gry - ograniczają Was tylko Wasze możliwości (i motywacja! ;)). Można zgłaszać się w pojedynkę lub zespołach. Gra musi być  dostępna dla wszystkich uczestników konkursu, najlepiej gdyby była darmowa albo miała wersję demo. Zwycięzcy będą tradycyjnie wybrani przez głosowanie między uczestnikami. Dodatkowo będzie przeprowadzona ankieta na forum żeby przyznać nagrodę publiczności. Podobnie jak w poprzednich latach będzie 5 kategorii na wyróżnienie gier najlepszych w pewnych aspektach.

Jak zwykle mamy dowolność jeśli chodzi o technologię - zapraszamy projekty pisane od zera, na własnym silniku, UDK, Unity, Flash, HTML5, Ogre, Lumberyard albo czymkolwiek innym. Mogą być gry do ściągnięcia, przeglądarkowe, mobilne albo jeszcze jakieś - zasady Was nie ograniczają. Weźcie tylko pod uwagę że oceniać będą Was inni uczestnicy konkursu, więc w Waszym interesie jest żeby mogli pracę uruchomić.

Terminy: od poniedziałku 01.07.19 do poniedziałku 30.09.19 (włącznie). 3 miesiące, potem głosowanie.

Linki do poprzednich lat: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007

Zachęcam do utworzenia projektu na warsztat.gd lub devloga tutaj na forum (mamy wydzielony dział :)) - screeny, video i opisy wprowadzanych zmian zawsze są mile widziane :) Jeśli macie oficjalne strony swoich projektów - dajcie linka, postaram się je umieszczać w materiałach. Oczywiście żadne z powyższych nie jest obowiązkowe. W zasadzie jedynym warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie lub podlinkowanie pracy.

Zasady oceniania

Wszyscy którzy nadesłali prace mają prawo oddać głos aby wyłonić najlepsze prace w tegorocznym WSoCu. Każdy uczestnik przyznaje 3, 2 lub 1 punktów pracom, które uważa za generalnie najlepsze, a także nominuje po 1 jednej pracy do każdej z kategorii specjalnych. Czyli chciałbym dostać (mailem lub PMką) zgłoszenia w takiej formie:

3 pkt: gra ZZZ
2 pkt: gra AAA
1 pkt: gra BBB

Najciekawszy pomysł: gra CCC
Najlepsza grafika: gra DDD
Najlepszy dźwięk i muzyka: gra EEE
Najlepsza miodność/grywalność: gra FFF
Najlepsze rozwiązania techniczne: gra GGG

Jedną grę można nominować do kilku kategorii specjalnych (nawet do wszystkich). W żadnym wypadku nie można głosować na swoją własną grę.

Oprócz powyższych, odbędzie się też plebiscyt publiczności w formie ankiety w tym wątku. Każdy zarejestrowany uczestnik forum może oddać głos na najlepszą pracę :)

Termin głosowania - 2 tygodnie, czyli do 14tego października, do g. 23:59. Nie nadesłanie głosów oznacza dyskwalifikację.

Wysyłanie prac
Prace nadsyłamy do dnia 31. września, do godziny 23:59. Prace można wysyłać do mnie na PM lub na adres mailowy admin [małpa] warsztatgier.pl, jako załącznik lub link do hostowanej pracy. W przypadku prac webowych lub na platformy mobilne będzie potrzebny link.

Frequently Asked Questions:
  • Jak należy przesłać grę?
    • Generalnie gry "standalone" trzeba przesłać mi (jako załącznik lub link do hostingu), te we Flashu/HTML5/etc można hostować samemu, a w przypadku gier mobilnych linki do pobrania. Jeśli żadna opcja Wam nie odpowiada, to mamy duże pole do negocjacji :)
  • Czy można przesłać więcej niż jedną grę?
    • Można, ale będą traktowane jako jedna praca konkursowa.
  • Czy może to być gra komercyjna?
    • Może, tylko musi być dostępna do zagrania dla pozostałych uczestników.
  • Czy można przesłać grę, nad którą zaczęło się pracować wcześniej?
    • Można, ale trzeba to wyraźnie zaznaczyć, żeby wszyscy byli poinformowani co oceniają.
  • Czy trzeba udostępniać źródła?
    • Nie trzeba, wystarczy wersja do uruchomienia. Ale można :)
  • Czy można pisać w technologii XXX?
    • Można, ale jeśli dostarczysz grę która nie uruchomi się u części uczestników, to sam pozbawiasz się części punktów. Sorry :)
  • Czy można zmienić projekt po zgłoszeniu?
    • Jasne, wystarczy dać mi znać na PM albo w tym wątku.
  • Czy każdy członek zespołu głosuje oddzielnie?
    • Nie, każdy zespół ma jeden głos.

Miłego tworzenia! I pamiętajcie - to ma być zabawa :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage
# Czerwiec 23, 2019, 20:48:57
Oooo tak, odpalamy Unity i do boju! :D

Offline RhAnjiE

• Użytkownik
# Czerwiec 26, 2019, 14:52:17
Już zaczynam się szykować :D

Offline Boski

• Użytkownik
# Lipiec 01, 2019, 18:58:46
Też chętnie wezmę udział

Offline pawlaks1

• Użytkownik
    • wolf in game
# Lipiec 03, 2019, 23:10:17
Też może bym wrzucił jakąś mini grę do zestawu prac.

Offline Cremmy

• Użytkownik
    • Wyobraź tu sobie napis~
# Lipiec 05, 2019, 11:52:14

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage
# Lipiec 08, 2019, 23:35:46
... i nikt nie chce wyrwać się przed szereg z dev logiem tu na forum? XD

Offline RhAnjiE

• Użytkownik
# Lipiec 10, 2019, 01:58:55
Ja bym się może wyrwał przed szereg, ale projekt zgłaszam z poprzedniego wsocu, którego temat jest już w innym dziale, więc nie mam za bardzo jak tego zrobić xD

//Edit
Tak więc chciałbym zgłosić projekt Falleswen - New Land, który zacząłem robić dokładnie rok temu w lipcu na poprzedni summer of code. Mam nadzieję, że tym razem będzie bardziej grywalne demo :D

« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2019, 02:51:29 wysłana przez RhAnjiE »

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik
# Lipiec 22, 2019, 23:27:21
Ja juz tez mam postep https://warsztat.gd/screen/17696/renderowanie_dziala niebawem pewnie bedzie grywalne juz

Offline Cremmy

• Użytkownik
    • Wyobraź tu sobie napis~
# Wrzesień 24, 2019, 21:59:41
Ostatni tydzień przed nami, jak tam postępy?

Przy okazji:
do poniedziałku 31.09.19 (włącznie)
W międzyczasie chyba była aktualizacja kalendarza, wrzesień ma już tylko 30 dni.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2019, 07:55:31 wysłana przez Cremmy »

Offline FilipPlotnicki

• Administrator
# Wrzesień 28, 2019, 12:04:57
To przez zmianę czasu

Offline FilipPlotnicki

• Administrator
# Październik 04, 2019, 10:29:52
Zebrałem już wszystkie prace.
Dziękujemy wszystkim za wysiłek włożony w tworzenie projektów tego lata.

W tym roku głosowanie nie jest potrzebne, ponieważ dostarczona została jedna praca.
Gratulacje Cremmy!

Dziękujemy wszystkim uczesnikom, również tym, którzy napisali wiadomości, że nie dały rady dokończyć projektów.
Główny sens tej zabawy to motywacja do tworzenia, nie zawsze udaje się dojść do zakładanego celu. Mam nadzieję, że rozpoczęte tutaj projekty dalej będą rozwijane i jeszcze o nich usłyszymy.

Jeszcze raz: Gratulacje dla uczestników i do następnego compo!

Offline bartekm

• Użytkownik
    • Wordpress Blog
# Październik 07, 2019, 15:28:02
W tym roku głosowanie nie jest potrzebne, ponieważ dostarczona została jedna praca.

A link do pracy, gdzie się podział?

Ok znalazłem już na warsztacie, ale dobrze było by też umieścić tutaj dla potomnych. Trochę słabo, że przez 3 miesiące przyszła tylko jedna gra.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2019, 15:30:08 wysłana przez bartekm »

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik
# Październik 12, 2019, 14:51:11
Przyszla tez moja byla juz kompletna i czekala na stornie :D ale chyba zaspalem z upomnieniem sie na maila https://warsztat.gd/projects/saga_cross